• info@jahan3d.com
  • 021-55178292
  • wapp: 0902-5942454

7 مدل گلدان با پرینتر سه بعدی

استفاده از پرینترهای سه بعدی و کاربردشان روز به روز بیشتر می‌ شود. بنابراین انتظار می‌ رود هر روز نیز لوازم و وسایل جدیدتری را بتوان با آن خلق کرد. استفاده از یک پرینتر سه بعدی به شما این اجازه را می‌ دهد؛ در کمترین زمان ممکن هر چیزی که دوست دارید را طراحی کرده و آن را تولید کنید. این تولید سریع برای خیلی‌ ها خوشایند است. حالا نظرتان در مورد تولید گلدان با پرینتر سه بعدی چیست؟ با کمک یک پرینتر سه بعدی می‌ توانید به راحتی انواع گلدان‌ های دوست داشتنی برای گل‌ های محبوب خود تولید کنید. در این مطلب هفت مدل گلدان که با پرینتر سه بعدی طراحی شده‌ اند را به شما معرفی می‌ کنیم. می‌ توانید از این ایده‌ ها الهام بگیرید و شما هم این طرح ها را اجرا کنید. پس با ما همراه باشید.

1. طرحی گلدان با طرح صورتک

طرحی گلدان با طرح صورتک

ساکلونت‌ ها گیاهان محبوبی هستند که این روزها در بیشتر خانه‌ ها می‌ توان انواع آن را پیدا کرد. اگر شما هم به این نوع گیاه علاقه دارید؛ وقت آن رسیده تا گلدان‌ های جذابی برای آن طراحی کنید.

یکی از مدل‌ های جذابی که با پرینتر سه بعدی می‌ توانید طراحی کنید؛ گلدان‌ هایی با طرح صورتک است. برای طراحی این گلدان‌ ها بهتر است صورتک‌ ها را به صورت دستی و با یک ماژیک ضد آب روی گلدان به صورت دستی ترسیم کنید. کار شما در طراحی گلدان خیلی راحت تر می‌ شود.

برای این که با پرینتر 3 بعدی یک گلدان ساده طراحی کنید تا بتوانید روی آن صورتک بکشید؛ به 3 ساعت و 30 دقیقه زمان و 60 گرم فیلامنت نیاز دارید. رنگ فیلامنت رنگ نهایی گلدان شما خواهد بود. انواع صورتک‌ های خندان و شاداب را نیز در نهایت بر روی گلدان خود ترسیم کنید.

2. گلدان طرح کودک راهب

 گلدان طرح کودک راهب

طرح‌ های سه بعدی و حجیم برای شکل گلدان بسیار هیجان انگیز هستند. یکی از طرح‌ های جذاب و زیبا گلدانی به شکل کودک راهب است که یک کیسه نیز بر روی پشت خود دارد. در واقع این کیسه بخشی است که خاک و گل شما قرار می‌ گیرد. اندازه گلدان بسته به نوع گل شما متغیر است.

این طرح سه بعدی جذاب را می‌ توانید در رنگ‌ های زیبایی طراحی کرده و از آن در هر دکوراسیونی استفاده کنید. شما برای درست کردن این گلدان در اندازه کوچک؛ باید ارتفاع لایه را روی 1500 و fill را روی 20 درصد بگذارید.

3. گلدان ساده پایه‌دار

	 گلدان ساده پایه‌دار

 

نظرتان در مورد درست کردن یک گلدان پایه‌ دار جذاب چیست؟ یکی از طرح های جذابی که یک گلدان می‌ تواند داشته باشد. البته بدون حالت زهکشی باید آن را پرینت کنید. برای پرینت این گلدان می‌ توانید از رنگ‌ های متنوعی استفاده کنید. برای پرینت باید ابتدا بخش زیرین را چاپ کنید، سپس خود گلدان را درست کنید.

به طور کلی گلدان یکپارچه بوده و هیچ سوراخی ندارد. بنابراین بهتر است در زمان استفاده برای زهکشی بهتر در بخش زیرین از سنگریزه استفاده کنید.

4. گلدان طرح شازده کوچولو

گلدان طرح شازده کوچولو

کمتر کسی را پیدا می‌ کنید که کتاب آنتوان دو سنت اگزوپری یعنی شازده کوچولو را نخوانده باشد. یا حتی فیلم و انیمیشنی از آن را ندیده باشد. اما نظرتان چیست که یک گلدان به این طرح داشته باشید؟

با کمک پرینتر سه بعدی درست کردن گلدانی به شکل شازده کوچولو خیلی ساده است. باید طرح اولیه خود را بکشید. این مدل از پنج قسمت تشکیل شده‌ است. پایه‌ ای کوچک، خود گلدان، مجسمه شازده کوچولو و در نهایت یک بیل کوچک و جذاب که می‌ تواند گلدان شما را بیش از پیش جذاب کند.

5. گلدان معلق با مخزن آب

گلدان معلق با مخزن آب

گلدان‌ های معلق جای کمی می‌ گیرند، می‌ توانید آن را به یک جا متصل کرده و از گلدان معلق زیبای خود لذت ببرید. طرحی که من به شما به معرفی می‌ کنم؛ طرح یک الماس نیمه تمام است.

بخش پشتی آن تخت است و در یک بخش هم برای مخزن آب طراحی می‌ شود. آب را درون این مخزن می‌ ریزید تا به آرامی آب به داخل گلدان وارد شود. با کمک پرینتر سه بعدی می‌ توانید گلدان معلق خود را درست کنید.

شکل این گلدان به طوری است که می‌ توانید آن را به یک پنجره آویزان کرده یا آن را به پنجره تکیه دهید.

6. گلدان با طرح هندسی چند ضلعی

گلدان با طرح هندسی چند ضلعی

 

گلدان‌ های 60 میلیمتری زیبایی که شکل هندسی دارند و به صورت چند ضلعی هستند. به سادگی می‌ توانید این گلدان‌ها را با پرینتر سه بعدی طراحی کنید. این گلدان‌ های جذاب را می‌ت وانید با رنگ‌ های زیبا طراحی کنید.

طرح گلدانی که می‌ توانید با پرینتر سه بعدی طراحی کنید به صورت یک چند ضلعی نامنظم است. برای گل‌ ها و کاکتوس‌ های کوچک بسیار مناسب است. طرح خود را به پرینتر بدهید و چند ساعت بعد گلدان شما حاضر و آماده است.

7. گلدان طرح مدرن

گلدان طرح مدرن

طبیعت همیشه الهام بخش خوبی برای طراحی گلدان‌ های جذاب است. طرحی که در ادامه در مورد آن صحبت می‌ کنیم یک گلدان رومیزی با طرحی نوین و مدرن است. این گلدان به صورت یک دانه است که شکافته شده و جوانه زده است.

برای طراحی این گلدان باید پنج قطعه را چاپ کنید. دو قطعه که بدنه گلدان شما را تشکیل می‌دهند. باید آن‌ها را به هم بچسبانید. یک بخش که جوانه شما هستند. قطعه‌ای به عنوان پایه گلدان و یک قطعه قیف مانند که داخل گلدان قرار می‌گیرد. در واقع این قطعه گل شما را به صورت مستقیم نگه می‌دارد.

برای تنظیمات پرینتر هم می‌ توانید تنظیمات زیر را انجام دهید. برای چاپ گلبرگ جوانه از لایه 0.1 میلی متری برای چاپ کمک بگیرید. بقیه لایه‌ ها را در حالت 0.2 میلی متر بگذارید تا بهترین نتیجه را بگیرید. این گلدان علاوه بر این که ظاهر جذابی دارد؛ می‌ تواند ریشه گل شما را به خوبی حفظ کند.

 

کپی رایت 2022 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support