با ما در تماس باشید

021-55178292

پست الکترونیکی

info@jahan3d.com

کاربرد پرینتر سه بعدی در پتروشیمی

درست همانطور که تولید مواد افزودنی از طریق پرینتر سه بعدی به طور فزاینده ای در صنایع مختلفی از قبیل بهداشت و درمان ، هوافضا و … مورد استفاده قرار می گیرد ، در صنعت پتروشیمی نیز کاربرد بسیاری دارد. یک گزارش SmarTech پیش بینی می کند که درآمد پتروشیمی تا سال 2021 به 450 میلیون دلار برسد.

نمونه سازی سریع قطعات

یکی از مهمترین مزایای چاپ سه بعدی سرعت توسعه ی محصولات است. با ظرفیت های پرینتر های سه بعدی برای نمونه سازی سریع ، شرکت ها می توانند طراحی های خود را سریعتر توسعه داده و اعتبار دهند ، از این طریق روند طراحی را تسریع می کنند و به شرکت ها اجازه می دهند تا نسبت به فرصت های نوظهور بازار واکنش نشان دهند.

فروش انواع پرینتر سه بعدی

نمونه سازی سریع در صنعت پتروشیمی از ارزش ویژه ای برخوردار است. غالباً می توان از چاپ سه بعدی سریع استفاده کرد تا چرخه توسعه اجزای پتروشیمی را کوتاه کند ، در نتیجه زمان لازم برای تولید نهایی را کاهش می دهد. نمونه سازی سریع اجازه می دهد تا افراد در صنعت پتروشیمی بتوانند در چندین چرخه ی طراحی شرکت کنند و سریع مفاهیم طراحی را آزمایش کنند.

توانایی تولید هندسه های پیچیده

صنعت پتروشیمی از ماشین آلات پیچیده ای استفاده می کند که باید عملکرد قوی و استانداردهای زیست محیطی را رعایت کنند. پرینترهای سه بعدی امکان ایجاد اشکال خلاقانه و هندسه های پیچیده را فراهم می آورد که این موضوع تعداد قطعات را کاهش می دهد و در نتیجه زمان مونتاژ را کاهش می دهد ، عملکرد را بهبود می بخشد و باعث کاهش انتشار می شود.

اجزای تولیدی سنتی باید به قطعات تشکیل دهنده تقسیم شوند تا امکان پردازش مناسب پس از آن فراهم شود. به عنوان مثال ، برای اینکه بتوانید ماشینکاری موفقیت آمیز سطوح داخلی را انجام دهید ، باید بسیاری از مؤلفه ها از دو نیمه ساخته شوند که در نهایت با هم جوش داده می شوند. در مقابل ، چاپ سه بعدی امکان ساخت تک قسمت از کنترل جریان و سایر دستگاه های پتروشیمی را فراهم می کند.

در مقایسه با ریخته گری، تولید مواد افزودنی امکان تولید ساده پمپ ها ، توربوماشین ها ، دریچه ها و سایر اجزای حیاتی را می تواند هزینه ها را کاهش داده و عملکرد را افزایش دهد. به عنوان مثال ، آزمایشگاه تولید افزودنی روغن و گاز GE در فلورانس ، ایتالیا ، از چندین دستگاه ذوب لیزر مستقیم فلز (DMLM) برای ساخت اجزای سازنده توربوماشین استفاده می کند.

ساخت قطعات یدکی

صنعت پتروشیمی به بسیاری از اجزای کم حجم نیاز دارد که برای تولید ، ذخیره و جایگزین نسبتاً گران هستند. طرح های بهبود یافته منجر به چرخه های تولید کوتاه تر می شوند ، که این امر فقط فشار را بر عهده مسئولین نگهداری لوازم یدکی می گذارد. در صنعت پتروشیمی ، در دسترس بودن قطعات امری مهم است.

اپراتورهای نفت و گاز با چالش های لجستیکی قابل توجهی روبرو هستند که بخشی از آن به دلیل توزیع گسترده جغرافیایی عملیات در قاره ها و اقیانوس ها است. هزینه بالای خرابی تنها چالش تامین قطعات را برجسته می کند. از آنجا که تحویل به موقع قطعات باکیفیت برای تعمیر و نگهداری و تعمیرات بسیار مهم است ، بیشتر اپراتورها در تلاشند با حفظ موجودی های بزرگ قطعات یدکی بحرانی ، زمان کمبود برنامه ریزی را به حداقل برسانند. به طور سنتی ، مقابله با خرابی طولانی ، مقرون به صرفه تر کردن قطعات  بود.

تولید افزودنی، روش های گوناگون نگهداری دارایی را بهینه می کند. به طور فزاینده ای ، اصول صنعت، تأمین کنندگان و ارائه دهندگان تعمیر و نگهداری ، همگی تعمیرات سریعتر و بهبود کیفیت طراحی را از طریق تولید مواد افزودنی دنبال می کنند. پرینتر های سه بعدی سهام انبار را از طریق چاپ در صورت تقاضا کاهش می دهد. پس انداز شرکت با توجه به نوسانات تاریخی قیمت نفت تأثیر بیشتری دارد. رکودها فشار را برای به حداقل رساندن موجودی لوازم یدکی افزایش می دهد.

پتانسیل آینده برای چاپ سه بعدی در صنعت پترو شیمی

تولید افزودنی با کاهش زمان و پیشرفت های زنجیره تأمین ، خرابی را محدود می کند. با دستیابی به ذخایر جدید ، شرکت های نفتی به مناطق دور افتاده تر می روند ، و از این طریق چشم انداز تولید در محل حتی بیشتر جذاب می شود. حفاری برای نفت و گاز به اعماق چشمگیر می رسد که در مایل اندازه گیری می شود. بسیاری از مؤلفه های موجود در دکل های حفاری شامل چندین قسمت است.

هنگامی که یک مؤلفه مهم و بحرانی به طور غیر منتظره در یک مکان از راه دور ناکام می ماند ، هزینه های مرتبط با اصلاح اوضاع اغلب بسیار زیاد است. بعضی اوقات ، یک قسمت مهم و اساسی باید مایل های زیادی را برای نصب نفت و گاز طی کند. نکته اصلی حفظ استانداردهای کنترل کیفیت کارخانه در دکل حفاری است.

چالش های چاپ سه بعدی در صنعت پتروشیمی

از آنجا که نوآوری چاپ سه بعدی در صنعت پتروشیمی ظاهر می شود ، نیاز به جذب افراد متخصص احساس می شود. چاپ سه بعدی موفقیت آمیز در پتروشیمی نیاز به یک مرحله اولیه دارد که مشخص کند کدام قطعات و اجزای واقعی از مزایای قابل توجه تولید افزودنی سود می برند.

حتی با وجود چاپ سه بعدی ، کارایی در خرید و توزیع قطعات را نیز تزریق می کند ، فرایند چاپ سه بعدی نگرانی های قانونی و نظارتی را نیز ایجاد می کند. برای حفظ استانداردهای عملکردی و ایمنی دقیق ، صدور گواهینامه صنعت چاپ مواد سه بعدی یک مانع بالقوه است. تکمیل انتقال استفاده از تولید افزودنی برای نمونه سازی در تولید کارآمد قطعات استفاده نهایی ، که باید مطابق با استانداردهای عملکرد و ایمنی قوی باشد ، چالش برانگیز است.

به طور معمول، تولید کنندگان یا مالکیت معنوی و یا مجوز آن را داشتند ، و در تسهیلات متمرکز مؤلفه هایی تولید می کردند. استفاده از داده های دیجیتال برای چاپ قطعات در مکان های متفاوت نگرانی در مورد استفاده صحیح از مالکیت معنوی را ایجاد می کند. یکی از راه های مقابله با مالکیت معنوی استفاده از رویکرد  کپی رایتینگ است. دقیقاً همانطور که یک هنرمند حق بارگیری موسیقی خود را دارد ، شرکت های خدمات نفتی می توانند از داده های CAD مورد نیاز برای چاپ قطعات جایگزینی مجوز بگیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*