• info@jahan3d.com
  • 021-55178292
  • wapp: 0902-5942454

چند نمونه نگهدارنده کابل طراحی شده با پرینتر سه بعدی

پرینترهای سه بعدی تحویلی نوین در دنیای طراحی و ساخت ایجاد کرده‌ اند. با متریال مخصوص و پرینتر 3 بعدی در کوتاه‌ ترین زمان ممکن هر آنچه که می‌ خواهید را طراحی و اجرا کنید. نظم‌دهنده‌ ها یا نگهدارنده‌ های کابل جزو مواردی هستند که می‌ توان با پرینتر 3 بعدی تولید کرد. در زیر چند نمونه نگهدارنده کابل که با پرینتر 3 بعدی تولید شده‌ اند را به شما معرفی می‌ کنیم.

 

نظم دهنده‌ های کابل چاپ شده با پرینتر 3 بعدی:

1. نظم دهنده کابل شکل کندویی

 

در طول روز ممکن است با کابل‌ های زیادی سر و کار داشته باشید. استفاده گاه و بی گاه از کابل‌ هایی مانند USB یا aux روی میز یا محیط شما را آشفته می‌ کند. حتی برخی اوقات این آشفتگی به قدری زیاد است که حتی کابل مورد نیاز خود را نمی‌ توانید پیدا کنید. در نتیجه همیشه این سیم‌ها بهم ریخته هستند. نظم دهنده کابل کندویی یکی از بهترین راه حل‌ ها برای رفع این آشفتگی بی‌ پایان است. کندوی عسل خانه‌ های 5 ضلعی مرتبی است که کاملا در کنار هم قرار گرفته و در کمترین فضا بیشترین حجم را مدیریت می‌ کند.

با کمک پرینتر 3 بعدی نگهدارنده کابلی طراحی شده است که می‌ توانید به راحتی آن را روی میز کار خود قرار دهید. این نگهدارنده به راحتی طراحی شده و می‌ توانید برای طراحی آن از یک لایه به ارتفاع 0.3 میلی‌ متر استفاده کنید و در PLA با 3 لایه جامد پایین پرینت کنید.

 

2. نگهدارنده‌‌ های گیره‌ ای (Clips)

 

یکی از کارآمدترین مواردی که برای نگهداری کابل‌ های انعطاف پذیر و سیم‌ های برق استفاده می‌ شود؛ کلیپس‌ ها یا نگهدارنده‌ های گیره‌ ای هستند. کلیپس در واقع نگهدارنده کابلی است که با پرینتر سه بعدی درست می‌ شود. این کلیپس‌ ها سریع با یک تکه هم پرینت شده و در 4 اندازه مختلف طراحی می‌ شوند. اندازه آنها کوچک بوده و می‌ توان در حجم بالایی آنها را پرینت کرد. بسته به میزان کابل‌ هایی که دارید، می‌ توانید کلیپس با اندازه‌ ای متفاوت را انتخاب کنید.

برای دوام بهتر کلیپس‌ ها باید از فیلامنت انعطاف پذیر استفاده کنید. زیرا ممکن است در زمان قرار دادن سیم درون گیره، پلاستیک بشکند. در بخش بالا و پایین کلیپس دو جای پیچ برای اتصال به زیر میز یا بالای آن و فیکس کردنشان به آن قرار گرفته است.

پلاستیک منعطف از خرد شدن کلیپس با وجود پیچ‌ ها جلوگیری می‌ کند. به همین سبب توصیه می‌ شود حتما برای تولید این نگهدارنده با پرینتر 3 بعدی از فیلامنت مرغوب و منعطف استفاده کنید.

 

3. رابط‌ ها (Ties)

 

شاید مجبور شوید کابل‌ ها و سیم‌ هایی که استفاده نمی شوند را داخل کشو میز کار خود بگذارید. اما بعد از هر بار استفاده متوجه از هم باز شدن سیم‌ ها و به هم ریختگی آن خواهید شد. راه حل بستن‌ آنها است و برای این منظور رابط‌ ها یکی از بهترین نگهدارنده‌ های کابلی هستند که می‌ توان با پرینتر 3 بعدی تولید کرد. چاپ این رابط بسیار ساده است. در واقع رابط یک نوار بیضی شکل ساده است که به راحتی سیم را گرفته و از باز شدن آن جلوگیری می‌ کند. رابط‌ ها را در اندازه‌ های مختلفی تولید می‌ کنند تا سیم‌ با قطر‌های مختلف را نگه دارند.

تولید آنها ساده بوده و بیشتر تولید کنندگان از PLA استفاده می‌ کنند تا دارای قابلیت استفاده مجدد نیز باشند. خیلی ساده می‌ توانید آنها را طراحی کرده و با یک برچسب خاص نیز پرینت بگیرید. برچسب‌ ها شامل نام کابل هستند. مثلا می‌ توانید از یک نگهدارنده برای کابل یو اس بی استفاده کرده و نام آن را بر روی رابط بنویسید.

 

4. نگهدارنده‌ های دندانه‌ دار (Rack)

 

شاید شما هم جزو کسانی باشید که یک نگهدارنده کابل کلاسیک و ساده را ترجیح می‌ دهد. بنابراین استفاده از نگهدارنده کابل دندانه‌دار که با پرینتر 3 بعدی تولید می‌ شود؛ انتخاب بسیار مناسبی است.

در واقع استفاده از آن نیز بسیار ساده است. مانند کلیپس‌ ها، نگهدارنده‌ های دندانه‌ دار در دو سر خود جایی برای پیج دارند. آن را به یک جای مناسب با پیج متصل کنید. سپس کافی است سیم‌ ها را به درون دندانه‌ ها بلغزانید. به همین سادگی کابل‌ های شما مرتب و منظم کنار هم قرار می‌ گیرند.

پرینت نگهدارنده بسیار ساده بوده و تنها با یک قطعه قابل انجام است. می‌ توانید با پیچ آن را روی میز یا روی دیوار نصب کنید. یا حتی از نوار چسب برای چسباندن آن استفاده کنید. برای طراحی آن بهتر است از نینجا فلکس به عنوان بهترین فیلامنت استفاده کنید. پر کردن 10 درصدی برای پرینت در طول PLA مناسب است.

 

5. نگهدارنده با ظرفیت زیاد

 

هرچه تعداد لوازم الکترونیکی شما بیشتر باشد، به نگهدارنده سیم و کابل بزرگتری نیاز پیدا می‌ کنید. اغلب شرکت‌ ها، ساختمان‌ ها و مراکزی که از لوازم الکترونیکی زیادی استفاده می‌ کنند، به نگهدارنده‌ هایی نیاز دارند که ظرفیت زیادی داشته باشد.

این نوع نگهدارنده برای مرتب کردن کابل‌ بسیار عالی است و به طوری طراحی شده که می‌ توانید زیر میز، روی میز و حتی روی دیوار آن را متصل کنید. نکته‌ ای که باید به آن توجه کنید این است که در حین پرینت حتما به فایل STL دقت کنید تا نگهدارنده در جهت درست پرینت شود. می‌ توانید با یکی از انواع فیلامنت‌ ها به خوبی در PETG نگهدارنده خود را چاپ کنید.

 

ذلقبفداتبداب

کپی رایت 2022 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support