• info@jahan3d.com
 • 021-55178292
 • wapp: 0902-5942454

چند ایده برای ساخت قفسه با پرینتر سه بعدی

اغلب مردم برای مرتب کردن فضای خود از قفسه‌ ها استفاده می‌ کنند. آن‌ها در انواع مدل‌ ها و اندازه‌ ها در محل‌ های مختلف جای گرفته و در یک فضای کوچک همه چیز را در خود جای می‌ دهند. شاید دوست داشته باشید خودتان یک آخر هفته دست به کار شوید و یک قفسه زیبا درست کنید. اما اجازه دهید شما را با پرینتر سه بعدی و کاربرد ساده آن آشنا کنم.

پرینترهای سه بعدی دنیای جدیدی را خلق کرده‌ اند. ساخت هر چیزی که دوست دارید، تنها در چند دقیقه امکان پذیر می‌ شود. دیگر نیازی به متریال‌ های پیچیده مانند چوب و چسب و میخ و… نیست تا یک قفسه ساده بسازید. بلکه شما طرح کلی را می‌ کشید و یک ساعت بعد قفسه شما آماده در جای خود قرار گرفته است. انواع قفسه را می‌ توان با پرینتر سه بعدی درست کرد. در ادامه چند مدل آن را معرفی می‌ کنیم.

 

 • قفسه دایره‌ ای

یکی از جذاب‌ ترین قفسه‌ هایی که می‌ توان با پرینتر 3 بعدی درست کرد؛ قفسه دایره‌ ای است. این قفسه‌ ها در عین حال که جای کمی را اشغال می‌ کنند، بسیار زیبا و چشم نواز اند. می‌ توانید در یک گوشه آن‌ را آویزان کنید و بسته به سایزش وسایل خود را روی آن بچینید.

ساخت قفسه دایره‌ ای با پرینتر 3 بعدی کاری ساده است و تنها چند ساعت زمان می‌ برد. ابتدا قفسه را طراحی کنید. سپس کار پرینتر کردن را شروع کنید. در ادامه نمونه‌ ای از قفسه دایره‌ ای را برای شما قرار داده‌ ایم که می‌ توانید از شکل آن الهام بگیرید. اندازه کلی دایره 196 در 50 میلی متر است. چند تکه با زاویه‌ های مختلف درون دایره جای داده می‌ شوند تا به عنوان پایه عمل کرده و وسایل را روی آن قرار دهید.

می‌ توانید به جای آویزان کردن این قفسه دایره‌ ای، آن را روی زمین قرار دهید. برای این کار باید یک پایه هم برای آن طراحی کنید. پایه نیز از چند قطعه باریک مستطیلی تشکیل شده و با کنار هم قرار دادن آن‌‌ها می‌ توانید قفسه را روی پایه سوار کرده و آن را به صورت ایستاده در یک گوشه قرار دهید. برای پرینت این قفسه تنظیمات زیر را بر روی پرینتر خود اعمال کنید. ما برای این قفسه از پرینتر برند Creality استفاده کرده‌ ایم. مدل پرینتر: Ender 3 Pro می باشد.

در ادامه تنظیمات را به این صورت انجام دهید:

 • Rafts: مهم نیست و به تنظیمات آن دست نزنید.
 • Supports: این بخش نیز مهم نیست و کاری به آن نداشته باشید.
 • وضوح: آن را روی 0.1 ~ 0.2 قرار دهید.
 • پر کردن یا Infill: را روی حالت 20 درصد بگذارید.
 • برند فیلامنت: PLIRINE
 • رنگ فیلامنت: مشکی و سفید
 • مواد فیلامنت: PLA

دانلود قفسه دایره ای

 • قفسه شلف مانند و آویزدار

کسانی که به باغبانی و مرتب کردن گلخانه علاقه دارند؛ همواره به دنبال جایی برای اسپری‌ ها و مخزن‌ های سم مایع یا مواد تقویتی هستند که باید در یک مخزن اسپری‌ دار قرار بگیرند. خوشبختانه با کمک پرینتر سه بعدی می‌ توانید یک آویز مخصوص این مخازن اسپری خود درست کنید.

قفسه نگهدارنده سمپاش یا هر وسیله دیگری می‌ تواند تا 4 مخزن 1 لیتری را تحمل کند. پشت قفسه صاف بوده و می‌ توانید آن را در هر جایی قرار دهید. در زیر قفسه دو جای پیچ 5 میلی متری قرار گرفته است تا به کمک پیچ‌ ها آن را به دیوار متصل کنید. قفسه یکپارچه پرینت شده و ضخامت آن 4 میلی متر است. برای چاپ آن باید از تنظیمات زیر استفاده کنید. ما برای درست کردن این قفسه از پرینتر برند RepRap استفاده کرده‌ ایم. مدل پرینتر نیز mendelmax 1.5 است.

 • Rafts: مهم نیست و به تنظیمات آن دست نزنید.
 • Supports: این بخش نیز مهم نیست و کاری به آن نداشته باشید.
 • وضوح: باید وضوح را روی 0.3 قرار دهید.
 • پر کردن یا Infill: را روی حالت 30 درصد بگذارید.

دانلود قفسه شلف مانند و آویزدار

 •  
 • قفسه‌ بندی‌ های دلخواه

قفسه‌ ها یکی از بهترین چیز‌هایی است که می‌ توانید برای جمع و جور کردن محیط از آن استفاده کنید. قفسه‌ های سفارشی و دلخواه را می‌ توانید یک گوشه بگذارید و همه اندازه‌ ها را آن طور که دوست دارید برنامه ریزی کنید. ساخت این قفسه‌ ها در هر اندازه‌ و هر تعدادی با کمک پرینتر سه بعدی امکان پذیر است.

برای طراحی این قفسه‌ ها چند نکته را در نظر داشته باشید:

 1. برای استحکام بهتر از شلف‌ هایی به اندازه 9 میلی متر یا 12 میلی متر استفاده کنید.
 2. اگر قرار است قفسه شما بزرگ باشد و بخش بزرگی را پوشش دهد؛ از یک قطعه یکپارچه استفاده نکنید. زیرا در مسیر قفسه‌ ها بر روی آن چیز‌هایی می‌ گذارید و این به شلف فشار وارد کرده و آن را خم می‌ کند. هر یک الی دو قفسه را تنها با یک شلف پوشش دهید.

دستورالعمل طراحی:

پیش از هرچیز یک اسکچ از قفسه را طراحی کنید تا طرح کلی که در ذهن تان است را بتوانید پیاده سازی کنید.
تمامی اندازه‌ ها را دقیق ثبت کنید و آن‌ها را با جایی که قفسه باید قرار بگیرد، هماهنگ کنید تا نتیجه نهایی به خوبی در جای خود قرار گیرد.

اکنون می‌ توانید هر قطعه را به صورت جداگانه پرینت کنید و با استفاده از خود پین‌هایی که از جنس بدنه‌ است آن را به هم متصل کنید. این پین‌ها را با توجه به اندازه قفسه چاپ کنید.

در نهایت برای قفسه خود یک پایه طراحی کنید تا مقداری از زمین فاصله داشته باشد. به یاد داشته باشید که باید آن‌ها را ضخیم درست کنید تا توانایی فشار را داشته باشند. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که توازن وزن را رعایت کنید تا فشار وارده بر قفسه‌ ها به یک اندازه باشد. اگر یک طرف سبک‌تر از طرف دیگر باشد؛ قفسه آسیب می‌ بیند.

دانلود قفسه‌ بندی‌ های دلخواه آ

دانلود قفسه‌ بندی‌ های دلخواه ب

 

کپی رایت 2022 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support