با ما در تماس باشید

021-55178292

پست الکترونیکی

info@jahan3d.com

پرینتر سه بعدی و قطعات یدکی خودرو

تولید در صنعت خودرو بسیار پیچیده است. وسایل نقلیه از هزاران قسمت مختلف با اهداف مختلف ساخته می شود و در این میان برخی از آنها ناگزیر به تعویض می شوند.

بنابراین چه راه بهتری برای این کار نسبت به اینکه با یک فرایند ساخت کم حجم و سفارشی آن را تولید کنید وجود دارد ؟ با چاپ سه بعدی می توان قطعات جایگزین را  با کیفیت بالاتر و  سرعت بسیار سریعتر و هزینه بسیار کمتری تولید کرد. به نظر می رسد که یک ترکیب واقعاً

بی نظیر است، اینطور نیست؟

بهترین پرینتر سه بعدی

به طور طبیعی ، بخش هایی که در مورد آن ها صحبت می کنیم شامل اجزای تحت بار ، فشار یا گرمای قابل توجهی نمی شوند. این قطعات با استفاده از فرآیندهای صنعتی ساخته می شوند ، بنابراین ساده نیست که چاپ سه بعدی آنها در خانه انجام شود. با این وجود می توان جایگزین های چاپی سه بعدی دقیقی را برای نگه دارنده لیوان ، گیره ، دستگیره و سایر قطعات غیر ضروری تولید کرد.

اگر علاقه مند به چاپ بخشی برای اتومبیل خود هستید اما از بابت کیفیت آن نگران نیستید ، از یک خدمات دهنده ی چاپ سه بعدی استفاده کنید. نه تنها می توانید از بابت کیفیت خیالتان راحت باشد، بلکه می توانید از بین طیف گسترده ای از مواد و لوازم جانبی نیز گزینه ی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

همانطور که ذکر شد امکان چاپ سه بعدی بسیاری از مدل ها بر روی یک چاپگر سه بعدی FDM  دسک تاپ وجود دارد. بسیاری از نگهدارنده ها و لوازم جانبی ساده را میتوان چاپ کرد ، اما بخش های کاربردی دیگری نیز وجود دارند که فوق العاده مفید هستند. مثال عالی برای این نمونه می تواند قسمت درهای کشویی برای ون ها باشد. این یک جزء ساده است که می تواند به راحتی تولید شود و به همان اندازه کاربردی نیز باشد.

استفاده از پرینتر سه بعدی در خودرو سازی فورد

در سال 1986 ، شرکت Ford Motor  دستگاه SLA 3 را خریداری کرد ، این دستگاه سومین چاپگر سه بعدی در نوع خود است که تاکنون تولید شده است. از آن زمان ، این خودروساز با استفاده از فرآیندهای AM ، بیش از نیم میلیون قطعات و نمونه اولیه تولید کرده است و در این فرآیند میلیاردها دلار صرفه جویی می کند. کاهش زمان سرب به طرز چشمگیری توسعه مدل جدید را تسریع می کند ، و برخی نمونه های اولیه  از هزینه های ایجاد شده با استفاده از روش های سنتی تولید می شوند.

چه داشبورد باشد و چه کابین برای هر نوع خودرویی ، خودروسازان اکنون تولید مواد افزودنی را پذیرفته اند. غالباً قطعات چاپ شده سه بعدی کمتر از نیمی از وزن همتایان ریخته گری یا ماشین کاری آنها وزن دارند. فرایند طراحی به طرز چشمگیری سرعت یافته و فقط با یک کلیک ماوس صورت می گیرد.

پذیرندگان اولیه در صنعت خودرو از نمونه های اولیه چاپ شده برای آزمایش در تونل باد نیز استفاده کرده اند. فرآیندهای AM گزینه های مقرون به صرفه برای تولید قطعات خودرو ، به ویژه قطعات پیچیده و منحصر به فرد ارائه می دهند.

مهندسان و طراحان خودرو مدتهاست كه به ترموپلاستیک متكی هستند تا همزمان با صرفه جویی در هزینه ، كاهش وزن ، افزایش زیبایی شناسی و ارائه كارایی لازم  را نیز داشته باشند. FDM در تولید قطعات خودرو از مواد اولیه ای مانند ABS ، PC-ABS و Ultem استفاده می کند ، در حالی که ذوب تیر الکترونی (EBM) از پودرهای فلزی از تیتانیوم ، کبالت کروم و کربن ضدزنگ استفاده می کند.

قطعات یدکی ماشین توسط چاپی سه بعدی

لوازم یدکی چاپ شده سه بعدی زنجیره های عرضه را ساده می کند. قطعات چاپ شده در صورت تقاضا موجودی های از پیش تولید شده را کاهش داده یا از بین می برد. چاپ قطعات خودرو در صورت تقاضا به طور بالقوه به الزامات نظارتی مربوط می شود که خودروسازان باید چه مدت قطعات یدکی خود را نگه دارند. کاهش قابل توجه موجودی قطعات خودرو که برای انطباق باقیمانده است می تواند میلیون ها دلار در هزینه های تولید و ذخیره سازی صرفه جویی کند.

اجزای خودرو با ساختارهای داخلی پیچیده اغلب با استفاده از فرآیندهای AM بجای ریخته گری ، قالب تزریق یا ماشینکاری CNC ، اقتصادی تر تولید می شوند. اجزای پیچیده شامل بسیاری از قسمت هایی است که قبلاً در زمان مونتاژ وقت نیاز داشتند ، اکنون می توانند با استفاده از پرینتر سه بعدی به سرعت جایگزین شوند. بسیاری از خصوصیات ذاتی تولید افزودنی ، آن را برای تولید قطعات یدکی اتومبیل ایده آل می کند.

AM در حال حاضر در تولید قطعات دقیق موتور با هندسه های پیچیده ای که باعث کاهش تعداد کلی قطعات موتور می شود ، دچار اختلال می شود. اجتناب ناپذیر است که سیستم های AM بزرگتر با ظرفیت تولید بیشتر ، علاقه به چاپ سه بعدی اجزای خودروهای بزرگتر و بزرگتر را تحریک می کنند. فرآیندهای AM مانند SLS و SLA داشبورد و قاب صندلی را از پلیمرهای گرمانرم تولید می کنند. سیستم های SLS همچنین می توانند از آلومینیوم و سایر پودرهای فلزی برای ساخت تابلو و درهای بدنه استفاده کنند. حتی می توان از فناوری های SLM و PolyJet برای تولید لاستیک و توپی استفاده کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*