با ما در تماس باشید

021-55178292

پست الکترونیکی

info@jahan3d.com

پرینتر سه بعدی و رباتیک

با پیشرفت فناوری سه بعدی ، تحولات جدیدی در فضای استفاده ی صنعتی در حال حرکت است و از نوآوری های چاپ تجاری ، در محیط های کوچک فاصله گرفته است.

امروزه برنامه های کاربردی برای چاپگرهای سه بعدی در رباتیک صنعتی کشف شده اند ، زیرا شرکت ها شروع به اتخاذ این فناوری برای شیوه ای می کنند که می تواند برای حل فرایندهای تولید مربوطه بپردازد.

بازار چاپ سه بعدی در بخش صنعتی رشد می کند

مطابق گزارش Wohlers 2019 ، صنعت چاپ جهانی سه بعدی تا سال 2024 به 35.6 میلیارد دلار رشد خواهد کرد و نشان می دهد که رشد سریع ادامه دارد زیرا صنایع کاربردهای بیشتری برای فناوری در حال توسعه پیدا می کنند. در حالی که بخش تجاری چاپ سه بعدی کند می شود ، طرف صنعتی سرعت می بخشد زیرا شرکت ها مزایای افزودن این نوع تولید را به فرآیندهای خود می فهمند.

ارائه انواع پرینتر سه بعدی

برنامه های کاربردی پرینتر سه بعدی در رباتیک صنعتی

روباتیک صنعتی یکی از موضوعاتی است که در حال یافتن برنامه های جدید برای چاپ سه بعدی است. در ادامه به بررسی برخی از جوانب آن می پردازیم:

آزمایش غیر مخرب ربات های صنعتی عملیاتی

سیستم های سه بعدی برای نمایش راه حل های محتوای چاپی برای چاپ سه بعدی هوافضا در ترکیب فرآیندهای چاپ سه‌بعدی در کنار روبات های صنعتی در نظر گرفته شده اند تا بتواند راه حلی برای نیاز رو به رشد تولید کنندگان به وجود آورند تا اشیاء بزرگی را به صورت انبوه و با دقت تولید کنند، ضمن اینکه می خواهد فرایند تولید را نیز اتوماسیون کند. با توسعه روش های چاپ سه بعدی ، ادغام آن ها با روباتیک صنعتی ساده تر شده و منجر به مفهوم ساخت هوشمند می شود.

Stratasys ، تولید کننده چاپ سه بعدی آمریکایی ، یک سیستم چاپ سه بعدی جدید را ایجاد کرده است که یک سر رسوب مواد را بر روی بازوی روباتیک صنعتی ، ترکیب می کند و این دو فناوری را با هم ترکیب می کند.آنها در سال 2016 در نمایشگاه بین المللی فناوری ساخت رونمایی شد. این نوآوری از تولید قطعات بزرگتر و سبک تر پشتیبانی می کند که دقیقاً از رشته های گرمانرم ساخته می شود.

نمونه سازی سریع ربات های صنعتی جدید

زمانی از چاپ سه‌بعدی استفاده می شود که تولید کنندگان نیاز به ایجاد یک محصول با دقت ، و سرعت بالا و با مقدار کم داشته باشند. این امر باعث شده تا پرینترهای سه بعدی به نمونه اولیه روبات های صنعتی تبدیل شوند و به پیشرفت روبات های بهتر و کارآمدتر در بخش صنعت کمک می کنند. مهندسین با داشتن امکان چاپ سریع در تولید اجزای موقت ، قادر به سرعت بخشیدن به مرحله تحقیق و طراحی هستند و این موضوع منجر به این می شود که روبات های جدید و با کیفیت بالاتر بسیار سریعتر از نمونه های معمولی برای استفاده در دسترس باشند.

نگهداری روبات های صنعتی

صنعت از مزایای چاپ سه‌بعدی ، مانند ایجاد سریع محصولات ، به نفع خود استفاده می کند. برخی از بزرگترین تولید کنندگان جهان در حال حاضر از چاپگرهای سه بعدی استفاده می کنند تا روبات هایی را که در فرآیندهای تولیدی خود استفاده می کنند بسازند. اغلب از چاپگر های سه بعدی برای تولید ربات هایی برای تاثیر گذاری نهایی در روند کارها استفاده می شود.

ساخت اسلحه رباتیک توسط چاپ سه بعدی

کارخانه های هوشمند در آینده، به نوآوری چاپگرهای سه بعدی با استفاده از بازوهای رباتیک می پردازند. این به خودی خود یک کاربرد مهم جدید چاپ سه بعدی در رباتیک صنعتی است. تعداد زیادی از صنعتگران در حال تولید انواع مختلفی از سلاح های روباتیک با قابلیت انجام چاپ سه بعدی هستند.

آنها برای ارائه راه حل هایی برای نیازهای چاپ صنعت سه بعدی خاص تهیه شده اند. به عنوان مثال ، Viridis3D به تازگی سیستم چاپ سه بعدی RAM 123 را ایجاد کرده است که یک بازوی روباتیک صنعتی ABB را با یک سر جوهر مرکب ترکیب می کند و این قابلیت را به ماسه های چاپ سه بعدی برای ایجاد قالب های ماسه ای می دهد.

سایر نوآوری ها بر ایجاد سیستم هایی متمرکز شده اند که می توانند طیف گسترده ای از پروژه ها را اداره کنند ، مانند Infinite-Build 3D Demonstrator ، که قادر به چاپ اشیاء با ابعاد نظری بی نهایت است.

از آنجا که بازار چاپ سه بعدی به رشد خود ادامه می دهد و فناوری در کنار آن توسعه می یابد ، می توان انتظار داشت که در آینده نزدیک شاهد کاربردهای احتمالی چاپگرهای سه بعدی در رباتیک صنعتی باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*