• info@jahan3d.com
  • 021-55178292

پرینترهای سه بعدی sls

پرینترهای سه بعدی sls یک فناوری تولید افزودنی هستند که با استفاده از لیزر، پودر پلاستیک را در یک ساختار جامد بر اساس مدل سه بعدی چاپ می کنند. پرینترهای سه بعدی sls  برای ده ها سال است که مورد علاقه مهندسان در توسعه محصول قرار گرفته اند. هزینه کم برای هر قطعه ، بهره وری بالا و مواد ایجاد شده ، این فناوری را برای طیف وسیعی از برنامه ها از نمونه سازی سریع تا دسته های کوچک و …  ایده آل می کند.

پیشرفت های اخیر در ماشین آلات ، مواد و نرم افزارها باعث شده است که چاپ SLS برای طیف گسترده ای از مشاغل قابل دسترسی باشد و شرکت های بیشتری را قادر می سازد تا از ابزارهایی استفاده کنند که قبلاً محدود به چند صنعت پیشرفته بودند.

تاریخچه پرینتر های سه بعدی sls

پرینترهای سه بعدی sls اولین تکنیک تولید مواد افزودنی بودند که در اواسط دهه 1980 توسط دکتر کارل دکار و دکتر جوباینان در دانشگاه تگزاس در آستین توسعه یافت. از آن زمان روش آن ها برای کار با طیف وسیعی از مواد ، از جمله پلاستیک ، فلزات ، شیشه ، سرامیک و پودرهای مختلف مواد کامپوزیت سازگار شده است. امروزه ، این فن آوری ها به صورت دسته جمعی به عنوان فرآیندهای تولید مواد افزودنی پودر تقسیم بندی می شوند که توسط آن ها انرژی حرارتی به صورت انتخابی مناطقی از یک بستر پودری را ذوب می کند.

رایج ترین سیستم فیوژن با بستر پودری امروزه مبتنی بر پلاستیک بوده که معمولاً SLS نامیده می شود و مبتنی بر فلز است که به عنوان لیزر مستقیم فلز(DMLS) یا ذوب لیزر انتخابی SLM)) شناخته می شود. تا همین اواخر ، هر دوی این سیستم ها گران و پیچیده بودند و استفاده از آن ها به مقادیر کمی برای تولید قطعات با ارزش بالا یا سفارشی ، مانند اجزای هوافضا یا وسایل پزشکی محدود می شد.

خدمات پرینت سه بعدی جهان 3d

نوآوری در این زمینه اخیراً افزایش یافته است و SLS مبتنی بر پلاستیک اکنون به دنبال سایر فناوری های چاپ سه بعدی مانند stereolithography (SLA) و مدل سازی رسوب ذوب شده (FDM) هستند تا با استفاده از سیستم های قابل فشرده و در دسترس فعالیت گسترده داشته باشد.

چاپ سه بعدی  SLS چگونه کار می کند

پرینترهای سه بعدی SLS از لیزر پرقدرت برای ادغام ذرات کوچک پودر پلیمر استفاده می کنند.

فرآیند چاپ SLS

پودر در یک لایه نازک در بالای یک سکوی درون محفظه ساخت پراکنده می شود.

چاپگر پودر را قبل از دمای ذوب مواد اولیه گرم می کند. این باعث می شود که پرتوهای لیزر بتوانند دمای مناطق خاصی از بستر پودر را افزایش دهند ، زیرا این مدل را برای محکم کردن بخشی ردیابی می کند.

لیزر مقطعی از مدل سه بعدی را اسکن می کند و پودر را دقیقاً در زیر یا درست در نقطه ذوب مواد گرم می کند. این قسمت ذرات را به صورت مکانیکی به هم متصل می کند تا یک قسمت جامد ایجاد شود. پودر در هنگام چاپ از قسمت چاپی پشتیبانی می کند و نیاز به ساختارهای پشتیبانی اختصاصی را برطرف می کند.

سکوی ساخت با یک لایه به داخل محفظه ساخت پایین می آید ، به طور معمول بین 50 تا 200 میکرون ، و یک recoater یک لایه جدید از مواد پودر را در بالا اعمال می کند. سپس لیزر سطح مقطع بعدی ساخت را اسکن می کند.

این فرآیند برای هر لایه تا زمانی که قطعات کامل شود ، تکرار می شود ، و قسمت های پایان یافته باقی می مانند تا به تدریج در داخل پرینتر خنک شوند.

پس از خنک شدن قطعات ، اپراتور محفظه ساخت را از چاپگر خارج کرده و آن را به ایستگاه تمیز کردن منتقل می کند ، قطعات چاپ شده را جدا کرده و پودر اضافی را نیز تمیز می کند.

بازیابی قسمت و پردازش پس از آن

لیزر انتخابی پس از پردازش لیزر به حداقل زمان و نیروی کار نیاز دارد و برای دسته های زیادی از قسمت ها به نتایج مداوم منجر می شود.

پس از اتمام کار چاپ ، قطعات به پایان رسیده باید از محفظه ساخته شده جدا شوند ، و از پودر اضافی تمیز شوند. این روند به طور معمول به صورت دستی در ایستگاه تمیز کردن با استفاده از هوای فشرده شده یا یک بلستر انجام می شود.

قطعات SLS درست در خارج از چاپگر، سطحی خام و کمی دانه ای مشابه یک کاغذ سنباده ​​دارند. نایلون امکانات وسیعی را برای پردازش بعد از آن فراهم می کند ، مانند غلت زدن ، رنگرزی ، نقاشی ، روکش فلزی ، اتصال ، پوشش پودری و…

بازیابی مواد

هرگونه پودر اضافی که پس از بازیابی باقی می ماند ، فیلتر می شود تا ذرات بزرگتر را از بین ببرد. پودر استفاده نشده با قرار گرفتن در معرض دمای بالا اندکی تخریب می شود ، بنابراین برای کارهای چاپ بعدی باید با مواد جدید تجدید شود. این توانایی استفاده مجدد از مواد برای مشاغل بعدی ، SLS را به یکی از روش های کم ترین تولید بیهوده تبدیل می کند.

انواع سیستم های SLS

کلیه سیستم های انتخابی پالایش لیزر در فرایندی که در بالا گفته شد ساخته شده اند. تمایز دهنده اصلی نوع لیزر و اندازه حجم ساخت ها است. سیستم های مختلف برای کنترل دما ، پخش پودر و رسوب لایه ها از راه حل های مختلفی استفاده می کنند.

پخت و پز انتخابی لیزر نیاز به سطح بالایی از دقت و کنترل دقیق دارد. درجه حرارت پودر به همراه قطعات (ناقص) باید در طی سه مرحله از پیش گرم کردن ، پخت و پز و ذخیره قبل از حذف در دمای 2 درجه سانتیگراد کنترل شود تا حداقل پیچش ، استرس و تحریف ناشی از گرما را داشته باشد.

پرینتر های سه بعدی صنعتی SLS

پرینترهای سه بعدی sls برای کاربردهای بی شماری، از بزرگترین قطعات یدکی در جهان گرفته تا لباس چاپی سفارشی مورد استفاده قرار می گیرند. بزرگترین سیستم ها می توانند قطعات به طول 1 متر را چاپ کنند.

پرینترهای صنعتی سه بعدی sls از یک لیزر دی اکسید کربن با قدرت یک یا چند منظوره استفاده می کنند. هرچه حجم ساخت بزرگتر باشد ، سیستم پیچیده تر است. SLS صنعتی برای جلوگیری از اکسیداسیون و تخریب پودر به یک محیط بی اثر ازت یا گازهای دیگر احتیاج دارد. بنابراین ، پمپ های انتخابی لیزر صنعتی به تجهیزات تخصصی انتقال هوا احتیاج دارند. این سیستم ها همچنین به قدرت صنعتی احتیاج دارند. حتی کوچکترین ماشین آلات صنعتی حداقل به 10 متر مربع فضای نصب نیاز دارند.

کپی رایت 2021 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support