• info@jahan3d.com
  • 021-55178292
  • wapp: 0902-5942454

نوآوری های پرینتر سه بعدی در صنعت

نوآوری های پرینتر سه بعدی در پزشکی

انواع پرینترهای سه بعدی را با توجه به موادی که به کار می برند میتوانیم در همه عرصه های پزشکی استفاده کنیم. پرینتر سه بعدی که از مواد اولیه مناسب استفاده می کند قطعاتی را که چاپ می کند با احتمال خطر بسیار کمتری در درون بدن بعد از مدت زمان خاصی جذب بدن می شود .می توان گفت پرینتر سه بعدی و یا چاپ گرهای سه بعدی در پزشکی به کمک بیماران آمده اند، با توجه به اینکه پرینتر سه بعدی محدودیتی در چاپ سه بعدی اعضای بدن ندارد هر بیماری می تواند به شکل خاصی از آن استفاده نماید.

پرینتر سه بعدی در پزشکی

  •  چاپ سه بعدی بافت های عروق خونی با پرینتر سه بعدی
  •  پرینتر سه بعدی توانایی تولید قطعه های پروتز پزشکی و یا حتی گوش و کبد انسان با هزینه ی کمتر را برای بیماران دارد.
  •  پرینتر سه بعدی توانایی انجام ترکیبات شیمیایی در سطح مولکولی و تولید داروهای بیماری های سرطانی را دارد.
  •  پرینتر سه بعدی می تواند مدل های خاص پزشکی برای تصمیم گیری بهتر در روش های درمانی پزشک را تولید کند.
  •  با پرینتر سه بعدی به راحتی می توان تجهیزات پزشکی را مدرن تر و راحت و با قیمت ارزان تری تولید کرد که موجب کاهش هزینه های بیماران خواهد شد.

نوآوری های پرینتر سه بعدی در صنایع غذایی

در حال حاضر آشپزخانه های تجاری ، نانوایی ها و شیرینی پزی ها از چاپگرهای مواد غذایی سه بعدی برای صرفه جویی در وقت و تلاش برای ارائه خدمت به مشتری استفاده می کنند.
رستوران سه بعدی را تصور کنید که تقریبا کاملا با پرینتر سه بعدی تجاری صنعتی در دسترس ساخته شده است. همه چیز را در این رستوران از صندلی ها ، لامپ ها ، تمام ادویه ها و دسرها در طی یک هفته با پرینتر سه بعدی چاپ کرده ایم. با یک پرینتر سه بعدی ، شما می توانید مجسمه های زیبایی از شکلات پیچیده و قطعات زیبا برای دکوراسیون در یک کیک عروسی را چاپ کنید در حالی که چنین ظرافتی را هر کسی نمی تواند برای چنین ایده هایی انجام دهد چرا که سال های سال تجربه ای طولانی می خواهد، اما فناوری پرینتر سه بعدی آن را بسیار آسان و سریع می کند.

پرینتر سه بعدی در صنایع غذایی

نوآوری های پرینتر سه بعدی هوافضا

صنعت هوافضا همچنان در حال رشد و پیشرفت است و شرکت های بیشتری در زمینه هوافضا به دنبال راه هایی مناسب برای پاسخگویی به خواسته های بازار هستند که هزینه های تولیدی آنها را به طور موثرتری مدیریت کند. از مزایای قابل ملاحظه ای که ما در باب مدیریت هزینه در صنعت هوافضا می بینیم، بهره مندی از پرینتر سه بعدی در کاهش وزن قطعه های مورد نیاز صنعت هوافضا است.
پرینتر سه بعدی بر خلاف اصول های روش تولید سنتی، مهندسان را قادر به طراحی قطعات با هندسه های پیچیده می کند که می تواند به صورت چشمگیری وزن یک قطعه را کاهش دهد، در حالی که هم چنان قدرت خود را حفظ کند. کاهش وزن قطعات توسط پرینتر سه بعدی منجر به کاهش هزینه های مواد و صرفه جویی در مصرف سوخت می شود. به عنوان مثال، طبق گزارش EY Global 3D Printing 2016، هواپیمای ایرباس A350 XWB دارای بیش از 1000 قطعه مانند قطعات پیچیده داخل موتور کابین هواپیما است که چاپ شدن آن ها با پرینتر سه بعدی موجب 25% صرفه جویی در مصرف سوخت شده است.

پرینتر سه بعدی هوافضا

کپی رایت 2022 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support