• info@jahan3d.com
  • 021-55178292

سرعت چاپ پرینتر سه بعدی

چاپ سه بعدی این امکان را برای ما فراهم می کند تا با هزینه بسیار کمی اشیا بسیاری را تولید کنیم. اما زمان لازم برای پردازش یک مدل دیجیتال سه بعدی در یک جسم فیزیکی به همان اندازه که فکر می کنید سریع نیست.

اندازه و کیفیت چاپ شی تأثیر چشمگیری در سرعت چاپ خواهد داشت و می تواند ساعت های زیادی طول بکشد تا نتیجه نهایی به دست آید. در واقع، آزمایش های انجام شده نشان می دهد که سرعت چاپگر نسبت به اندازه و تنظیمات کیفیت تأثیر بسیار کمتری در مدت زمان چاپ دارد.

خدمات پرینت سه بعدی

چاپگرهای رومیزی: تنظیمات سرعت چاپ سه بعدی

در حال حاضر ، به طور کلی سه مجموعه سرعت چاپ وجود دارد که چاپگرهای سه بعدی می توانند از آن پشتیبانی کنند. مجموعه اول در حدود 40 تا 50 میلی متر در ثانیه گروه بندی شده اند ، در حالی که مجموعه دوم چاپ در حدود 80-100 میلی متر در ثانیه هستند. علاوه بر این ، سریعترین نسخه چاپی با سرعت 150 میلی متر در ثانیه انجام می شود. بعضی از چاپگرها حتی ممکن است با سرعتی بیشتر از 150 میلی متر در ثانیه چاپ کنند.

به طور معمول ، سرعت چاپ سریع تر سه بعدی به معنای کیفیت پایین تر است. بالاتر از 150 میلی متر در ثانیه ، کیفیت به طرز چشمگیری افت می کند و ممکن است مشکلاتی را تجربه کنید زیرا رشته در این سرعت ها باریک می شود.

نحوه تنظیم سرعت چاپ

سرعت چاپ پرینتر سه بعدی معمولاً در نرم افزاری تعیین می شود که شما برای تهیه مدل سه بعدی خود از آن استفاده می کنید. برای مثال در Cura ، نسخه 15.04 ، شما به سادگی می توانید سرعت چاپ را در قسمت سرعت چاپ در تب Basic وارد کنید (در نسخه های قبلی ، ابتدا باید به حالت Advanced تغییر دهید و قبل از دسترسی به تنظیمات سرعت چاپ ، زبانه Speed ​​را باز کنید).

به محض تغییر تنظیمات سرعت چاپ ، Cura مدت زمان چاپ را محاسبه می کند و نمایش می دهد مدت زمان محاسبه کورا تقریباً برابر با مدت زمان چاپ واقعی است.

تولید و فروش پرینتر سه بعدی در جهان 3D

 

سرعت چاپ پرینتر سه بعدی

بدیهی است که نمونه سازی سریع با چاپگر سه بعدی امکان پذیر است. اما گاهی اوقات سرعت چاپ سه بعدی بالاتری ترجیح داده می شود. سوالی که در این میان وجود دارد این است که آیا می شود سرعت چاپ پرینتر سه بعدی را بالا تر برد؟ پاسخ این است که این موضوع قابل انجام است اما ممکن است روی کیفیت چاپ پرینتر سه بعدی تأثیر بگذارد. در ادامه برخی از روش های افزایش سرعت چاپ پرینتر های سه بعدی بررسی شده است:

  1. سرعت پیش فرض چاپ سه بعدی را سفارشی کنید

متداول ترین روش تنظیم سرعت چاپ پرینتر سه بعدی، در تنظیمات نرم افزاری است که از آن استفاده می کنید. می توانید سرعت را مطابق میل خود تنظیم کنید. این امر منجر به شتاب کامل و کاهش سرعت چاپ می شود که از کیفیت چاپگرهای سه بعدی و راندمان سرعت آن ها اطمینان می دهد. سرعت کلی چاپ را می توان بدون ایجاد هیچ گونه تضعیفی در کیفیت مدل سه بعدی ، حتی آنهایی که گوشه های تیز دارند ، به میزان قابل توجهی افزایش داد. اما اگر محصولی با هندسه ای ساده دارید ، می توانید سرعت چاپ سه بعدی خود را حتی بیشتر کنید.

  1. تراکم و ضخامت دیواره را تزریق کنید

چاپ های جامد از حاشیه های ضخیم تر و قوی تر تشکیل شده و با ساختار لانه زنبوری پر می شوند. اگر از این ساختار استفاده نکنید ، چاپ سه بعدی مدت زمان بیشتری طول می کشد. با این حال ، اگر قبلاً از گزینه پر کردن استفاده کرده اید ، هنوز چند گزینه برای افزایش سرعت چاپ سه بعدی خود دارید.

به عنوان مثال: سعی کنید میزان پر کردن خود را بیشتر افزایش دهید ، اما به خاطر داشته باشید که نسبت بین ضخامت دیواره و پر کننده خوب باشد. این کار از ریزش مدل های سه بعدی جلوگیری می کند.

همچنین همانطور که اکثر مردم می دانند ، چگالی 0٪  به این معنی  است که داخل چاپ شما تو خالی خواهد بود، در حالی که چگالی 100٪ به معنی پر شدن حجم جسم است. در نتیجه چاپ تو خالی قطعاً به معنای صرف زمان کمتر برای چاپ خواهد بود زیرا چاپگر شما برای تکمیل چاپ حرکت بسیار کمتری دارد. بنابراین می توانید در مواردی که امکانش وجود دارد اشیا خود را تو خالی تولید کنید.

 توجه: محصولی با چگالی نفوذ کمتر و ضخامت دیواره کوچکتر آسیب پذیرتر است. بنابراین توصیه می کنیم این روش را فقط در محصولاتی استفاده کنید که قدرت مقاومت در آن ها عامل مهمی نیست. به عنوان مثال: مدل های نمایش  و یا نمونه سازی های اولیه.

پرینت سه بعدی

 

3. با استفاده از نازل بزرگتر و ارتفاع لایه بزرگتر

ارتفاع لایه بزرگتر باعث کاهش زمان چاپ خواهد شد. اگر دقت  و جزئیات در مدل شما مهم نیست ، می توانید برای چاپ از نازل بزرگتر و حداکثر ارتفاع لایه استفاده کنید. حداکثر ارتفاع لایه 75٪ قطر نازل است. این بدان معنی است که با یک نازل 0.8 میلی متر می توانید یک لایه 0.6 میلی متر بسازید. بدین ترتیب لایه ها نازک تر می شوند و این خاصیت در استحکام محصول تاثیر دارد. همچنین توجه داشته باشید که چاپ با لایه های ضخیم تر به معنای از بین رفتن بیشتر جزئیات است.

4- تولید در یک دسته

یکی از راه های افزایش سرعت، تولید دو شی با یکدیگر است. در این حالت ، ما به شما توصیه می کنیم که هر دو محصول را به طور هم زمان چاپ کنید. البته دقت کنید که این روش تنها زمانی امکان پذیر است که هر دو محصول به اندازه کافی کوچک باشند و بتوانند روی تخته ی چاپ قرار گیرند. برای انجام این مرحله، از مرکز عملکرد استفاده کرده و در نرم افزار برش خود آن را تنظیم کنید. تولید در یک دسته راحتی بیشتری را فراهم کرده و باعث صرفه جویی در وقت شده و همچنین دیگر نیازی به تنظیم مجدد و گرم کردن چاپگر نیست. به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از مشکلات گرما از یک رشته مشترک برای هر دو محصول استفاده کنید.  این گزینه راهی غیر مستقیم برای افزایش سرعت چاپ سه بعدی شما است.

تنظیمات شتاب و حرکت

تنظیمات شتاب و حرکت اساساً سرعتی است که سر چاپگر شما می تواند از موقعیت ثابت حرکت کند. حالت ایده آل آن است که سر چاپگر به نرمی حرکت کند. این سرعتی است که پرینتر شما بلافاصله قبل از رسیدن به شتاب مناسب به آن می رسد.

مقدار تند و سریع تر باعث کاهش زمان چاپ شما می شود اما پیامدهای دیگری مانند ایجاد فشار بیشتر مکانیکی به چاپگر شما ، و کاهش کیفیت چاپ در صورت زیاد بودن به دلیل ارتعاشات ممکن را نیز در پی دارد. شما می توانید تعادل خوبی به وجود آورید تا تأثیری بر کیفیت نگذارد.

 

 

کپی رایت 2020 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support