• info@jahan3d.com
  • 021-55178292
  • wapp: 0902-5942454

ساخت خانه با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

در سال 2004 ، یک پروفسور از دانشگاه کارولینای جنوبی اولین دیوار را با استفاده از پرینتر سه بعدی ساخت.

از آن زمان ، این نوآوری به شدت مورد استقبال قرار گرفته شد و اکنون در کمتر از 20 ساعت می توان خانه ای جدید ساخت! پروفسور یک چاپگر سه بعدیFDM  که روییک بازوی رباتیک سوار شده بود را ایجاد کرد که لایه های بتونی را به جای پلاستیک اکسترود می کند تا یک مدل سه بعدی سیمانی ایجاد کند.

این فناوری تمام خصوصیات مورد نیاز برای استفاده از تولید افزودنی در اماکن ساختمانی را شامل می شود: کاهش هزینه و ضایعات، سرعت ساخت سریعتر، کاهش اتفاقات ناگوار، اشکال پیچیده معماری و … کشف وی نشانه آغاز چاپ سه بعدی در ساخت و ساز بود. با این حال ، از آن بسیار کمتر از بخش های خاص مانند هواپیمایییا پزشکی استفاده می شود.

فناوری چاپ سه بعدی برای تولید خانه

یک دهه پیش ، تصور می شد كه فناوری چاپ سه بعدی، كه به وسیله یك لایه از اشیاء از مواد از جمله فلزات ، شیشه ، پلاستیک و رزین ها مورد استفاده قرار می گرفت، عمدتاً برای ساختن اجزای كوچك و پیچیده مفید است. اما با بزرگتر شدن پرینتر های سه بعدی ، امکان چاپ اجسام بسیار بزرگ مانند خانه ها فراهم شد.تلاش برای استفاده از این فناوری برای خانه سازی چندین سال است که در حال حاضر ساختمانهایی در کشورهایی از جمله چین ، روسیه و آمریکا تولید کرده است.
یک دستگاه ساخته شده توسط Icon startup-up ایالات متحده بیش از 3 متر قد دارد و وزن آن بیش از 1700 کیلوگرم است. این شرکت با یک گروه غیر دولتی همکاری کرده است تا خانه ای با چاپ سه بعدی به طور خاص برای کشورهای در حال توسعه ارائه دهد. به گفته آن خانه های حدود 55 تا 75 متر مربع در کمتر از 24 ساعت قابل چاپ است.

سود بالای استفاده از پرینتر های سه بعدی در ساخت خانه

ماده شماره یک مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز جهانی بتن است. بتن به عنوان یک ماده مستقل بسیار ارزان است ، اما هزینه ایجاد کار قالب باعث گران قیمتشدن آن می شود. این فرمولاسیون به عنوان منبع عظیمی از زباله ها در صنعت ساخت و ساز در جهان توسعه یافته به شمار می رفت ، زیرا همه این پروژه ها در هر نقطه ساختمانی در برخی از نقاط دور ریخته می شدند. اکنون ، آنها به طور عمده قابل استفاده مجدد هستند. براساس برخی تخمین ها ، صنعت ساخت و ساز مسئولیت ایجاد 40 درصد کل زباله های جهان را بر عهده دارد.

شرکت های ساختمانی ممکن است تمایلی به استفاده از چاپگر های سه بعدی نداشته باشند. اما توجه به سود آن می تواند جذاب باشد. استفاده گسترده تر از چنین فناوری امکاناتی را برای کاهش زمان ساختمان و استفاده از نیروی انسانی لازم ایجاد می کند. ساخت یک باغچه ، یک هنرستان یا حتی یک خانه کامل می تواند با فشار یک دکمه انجام شود.

ارائه خدمات پرینت سه بعدی

کاهش تلاش و آسیب های احتمالی

ساخت و ساز سریع می تواند در مناطقی مانند مناطق کوهستانی و یا خطرناک فاجعه آور باشد ، گرچه آنها به ماشینهای سخت و تأمین انرژی بی وقفه نیاز دارند.

به همان نسبت سهولت طراحی ساختمانها و نقشه های موفق به صورت آنلاینجذاب است. تاکنون اکثر آزمایشات مربوط به مسکن چاپ سه بعدی، ساختمان های یک طبقه بوده اند، اما افزایش نرخ پذیرش می تواند تغییراتی را ایجاد کند.

استفاده از پرینت سه بعدی در معماری نیز می تواند باعث کاهش انتشار چندین منبع شود. تولید قطعات در سایت با منابع محلی به جای حمل و نقل آنها ، اعتماد به زنجیره های عرضه جهانی را کاهش می دهد. دقت چاپ سه بعدی می تواند هدر رفت منابع را کاهش دهد. هرچند تحقیقات بیشتری لازم است تا ارزیابی شود که آیا ساختمان های چاپ سه بعدی در مقیاس صنعتی نسبت به روشهای موجود از لحاظ اقتصادی کارآمدتر هستند یا خیر.

چالش های پیش روی خانه های چاپ سه بعدی

مانند هر فناوری جدید ، اولین قدم باید تولید کنندگان را قانع کند که خانه های چاپی سه بعدی ایمن هستند. تصادف ناشی از مصالح ساختمانی استفاده شده،  چاپگر معیوب یا طرح های مشکوک و… می تواند اعتماد نمایندگان و عموم مردم را تضعیف کند. تضمین این که خانه ها در مقیاس بزرگ از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند ، چالش بعدی خواهد بود: کمتر کسی احتمال دارد فقط یک ملک را بر اساس جدید بودن ساخت و ساز خریداری کند.

حرکت به خانه ای که توسط یک ماشین ساخته شده است ممکن است مانند داستان های علمی تخیلی باشد. با این حال ، فناوری قبلاً نحوه زندگی ما را به شیوه هایی تغییر داده است که تا همین اواخر خیال انگیز به نظر می رسید، به “خانه هوشمند” که به تلفن ها ، یخچال ها ، پوشیدنی ها و دستیاران صوتی وصل می شود فکر کنید. با توجه به نیاز به مسکن ایمن ، مقرون به صرفه و پایدار در کشورهای در حال توسعه و کمبود در اقتصادهای پیشرفته از جمله انگلیس ، ممکن است به زودی استفاده از این چاپگرها در ساخت خانه ها به زودی فراگیر شود.

پرینتر سه بعدی D-Shape

پرینتر سه بعدی D-Shape مانند هر چاپگر سه بعدی دیگر ، با استفاده از یک پرونده CAD و نرم افزار برش کار می کند. برش های دیجیتالی به چاپگر D-Shape ارسال می شود که در یک قاب آلومینیومی با پایه مربع قرار گرفته است. پایه هنگام حرکت ، به سمت بالا حرکت می کند ، که از یک موتور پله بر روی چهار تیر عمودی استفاده می شود. سر پرینتر دارای 300 نازل است که فاصله آنها 20 میلی متر است. یک قطعه آلومینیومی سر پرینتر را به پایه وصل می کند. سر چاپگر لایه ای از ماسه و اکسید منیزیم را در امتداد ناحیه محصور شده توسط قاب قرار می دهد.

در مرحله بعد ، سر چاپگر یک محلول معدنی را که حاوی کلرید منیزیم است ، رسوب می کند. این باعث یک واکنش شیمیایی می شود و طی 24 ساعت مواد جامد می شوند. به دلیل وجود شکاف 20 میلی متری بین هر کدام از 300 نازل ، در رسوب ماسه ای شکاف وجود دارد. یک پیستون در سر چاپگر چهار بار سر چاپگر را به صورت عمود به عقب و جلو حرکت می دهد تا از توزیعیکنواختبتون اطمینان حاصل شود. سپس فرایند را برای هر لایه تکرار می کند. بتون ها به طور مداوم مجدداً پر می شوند و محصول نهایی باید از بتوناضافی که در اطراف آن قرار دارد حذف شود ، مانند روشی که روش های چاپ سه بعدی لیزر صنعتی چاپ می کند.

کپی رایت 2022 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support