• info@jahan3d.com
  • 021-55178292
  • wapp: 0902-5942454

خدمات پرینتر سه بعدی

همه نمی توانند پرینتر سه بعدی خود را داشته باشند ، بنابراین تعدادی از شرکت ها خدمات پرینت سه بعدی را به خدمات خود اضافه نموده اند.خدمات چاپ سه بعدی به شما امکان می دهد تا طراحی خود را ارسال کنید و بدون نیاز به تجهیزات شخصی خود ، یک مدل چاپی سه بعدی کاملاً تحقق یافته را تحویل بگیرید. شرکت های چاپ سه بعدی در دسترس همه کسانی که می خواهند با این فرایند آزمایش کنند قرار دارند.

پرینتر سه بعدی و صنعت

خدمات پرینت سه بعدی مناسب چه کسانی است؟

خدمات پرینت سه بعدی نیاز های تمام کسانی که به چاپ سه بعدی احتیاج دارند، را برآورده می کند. حتی اگر پرینتر سه بعدی خود را نیز داشته باشید ، خدمات چاپ سه بعدی هنوز هم می تواند برای شما مفید باشد. اگر می خواهید با اندازه ، مواد و خصوصیات پیچیده آزمایش کنید ، خدمات چاپ سه بعدی به شما امکان می دهد تا انواع بیشتری را امتحان کنید، تا متوجه نیاز اصلی خود شوید.

بنابراین اگر یک چاپگر سه بعدی رومیزی دارید، اما همیشه می خواستید یک پرینتر سه بعدی بزرگ را امتحان کنید، یا اگر می خواهید ببینید که نوع غیرمعمول چاپ پلیمری بدون سرمایه گذاری روی آن چه نتبجه ای دارد و … خدمات چاپ سه بعدی در کنار شماست.استفاده از خدمات چاپ سه‌بعدی یک راه حل عالی برای از میان برداشتن بسیاری از موانع موجود در راه چاپ سه بعدی شماست. در ادامه یک راهنمایی مفید برای مزایا و منافع استفاده از خدمات چاپ سه بعدی ارائه می دهیم:

چاپ سه بعدی چیست؟

در ابتدایی ترین تعریف ، چاپ سه بعدی فرآیندی است که در آن مواد به صورت لایه به لایه گذاشته می شوند تا یک شی سه بعدی شکل بگیرد. (این فرایند افزودنی تلقی می شود زیرا این شیء از نقطه صفر شروع به ساخت می شود، برخلاف فرآیندهای تفریق که در آن مواد،توسط برش ، حفاری ، آسیاب یا ماشینکاری برش داده می شوند تا به شکل دلخواه برسند.)

چاپگرهای سه بعدی انواع مختلفی از مواد مانند پلاستیک یا فلز و … را به کار می گیرند ، آنها توانایی تبدیل فایل های دیجیتالی حاوی داده های سه بعدی را به یک شی واقعی دارند، طراحی هایی که چه از طریق طراحی به کمک رایانه (CAD) و چه با کمک رایانه (CAM) ایجاد شده ، یا از اسکنر سه بعدی، برای ایجاد آن استفاده شده باشند، می توانند به عنوان داده ی اولیه در پرینترهای سه بعدی مورد استفاده قرار بگیرند.

پرینت سه بعدی

برای بهره مندی از مزایای چاپ سه بعدی، حتما نیازی به خرید یک دستگاه پرینتر سه بعدی ندارید. برخی از شرکت های فروش پرینتر های سه بعدی، خدمات چاپ سه بعدی ، چاپ هدایا و سایر اقلام کوچک را به صورت سفارش قبول می کنند، آن ها طرح مورد نظر  مشتری را توسط دستگاه های پرینت سه بعدی خود تولید کرده و سپس آنها را برای مشتری ارسال می کنند. مشتریان می توانند فایل های سه بعدی شی مورد نظر خود را ارسال کنند تا شی خود را به صورت کاملا سفارشی دریافت کنند.

آیا پرینتر سه بعدی نیز یک نوع چاپ است؟

پرینتر سه بعدی را نیز می توان یک نوع چاپ در نظر گرفت، اگرچه نه آنطور که به طور سنتی تعریف شده است. تعاریف مربوط به بستر “چاپ” دو بعدی مانند ، نشریات ، یا عکس ها و… تعریف دقیق و متناسب با چاپ سه بعدی نیستند. اما از دیدگاه تکنولوژیکی ، چاپ سه بعدی نتیجه همان چاپ های قدیمی است که در آن لایه ای از مواد (معمولاً جوهر) اعمال می شود.

در چاپ های دو بعدی، مواد معمولاً آنقدر کم حجم است که ارتفاع قابل توجهی وجود ندارد. کاری که چاپ سه بعدی انجام می دهد این است که با استفاده از چندین لایه ، آن ارتفاع را افزایش می دهد. بنابراین معقول است که تعریف چاپ را گسترش دهیم تا ساخت اشیاء سه بعدی، از این طریق توجیهشود.

چاپ سه بعدی چگونه کار می کند؟

دقیقاً مانند چاپگرهای قدیمی، چاپگرهای سه بعدی از فناوریهای متنوعی استفاده می کنند. معروف ترین مدل سازی رسوب ذوب شده (FDM) است که همچنین به عنوان ساخت رشته های ذوب شده (FFF) شناخته می شود. در این نوع پرینتر ، یک رشته، متشکل از آکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) ، اسید پلیلاکتیک (PLA) ، یا یک ترموپلاستیک و … ،ذوب شده و از طریق نازل اکستروژن گرم به صورت لایه به لایهاعمال می شود.

فناوری دیگری که در چاپ سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد استریولیتوگرافی است. در این پرینتر سه بعدی ، یک لیزر UV در طیف وسیعی از فوتوپلیمر حساس به اشعه ماوراء بنفش حرکت می کند و یک نقشه از جسم مورد نظر در سطح آن را نشان می دهد. این پلیمر هر جا که پرتوی پرینتر را لمس کند ، جامد می شود و پرتو لایه شی را، بر اساس دستورالعمل های موجود در پرونده CAD یا CAM ، چاپ می کند.

مزایای چاپ سه بعدی چیست؟

با چاپ سه بعدی ، طراحان این توانایی را دارند که به سرعت مفاهیمی که در نظر دارند را به مدل های سه بعدییا نمونه های اولیه تبدیل کنند، و تغییرات سریع طراحی را پیاده سازی کنند. چاپ سه بعدی این امکان را به تولید کنندگان می دهد تا محصولات را بر حسب تقاضا تولید و نیازی به فضاهای بزرگ انبار محصولات خود نداشته باشند، زیرا از این طریق سرعت تولید مواد به صورت قابل توجهی کاهش می یابد.

از نظر عملی ، چاپ سه بعدی می تواند در مقابل تکنیک های تفریق موجب صرفه جویی در هزینه و مواد شود ، زیرا مواد اولیه بسیار کمی تلف می شوند. پرینتر های سه بعدی این وعده را می دهند که ماهیت تولید را تغییر دهد. پرینترهای سه بعدی در نهایت به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که پیچیده ترین طرح  های دو بعدی خودرا از طریق چاپ سه بعدی، به یک شی واقعی تبدیل کنند.

شرکت جهان 3d علاوه بر فروش انواع پرینترهای سه بعدی، خدمات قابل توجهی در زمینه پرینترهای سه بعدی ارائه می دهد. شما می توانید هر گونه فایل کد از شی مورد نظر خود را ارسال نموده و چاپ مورد نظر خود را به صورت سفارشی تحویل بگیرید. پس از ارسال فایل کد و تایید توسط شرکت، هزینه و شرایط به مشتری اعلام شده و در صورت توافق چاپ ها در اسرع وقت انجام می شود.برای اطلاعات بیشتر لطفا از طریق شماره تماس های درون سایت اقدام فرمایید.

کپی رایت 2022 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support