• info@jahan3d.com
 • 021-55178292
 • wapp: 0902-5942454

تعمیرات پرینتر سه بعدی

درست همانند اینترنت که زندگی میلیاردها انسان را تغییر داده است، فناوری پرینتر سه بعدی که در سال های اخیر پیشرفت شایانی داشته است، زندگی هنرجویان ، طراحان و مجسمه سازان و صنعتگران زیادی را تغییر داده است.حتی یک پرینتر مقرون به صرفه  FDM  برای مبتدیان می تواند یک شی زیبا و خیره کننده را تولید کند. با این حال هر وسیله ای ممکن است با مشکلات کوچک و بزرگی مواجه شود که نیاز به تعمیرات جزئی و یا بزرگ داشته باشد. در این مقاله به بررسی برخی از رایج ترین مشکلات موجود در این زمینه پرداخته و نحوه تعمیرات پرینتر سه بعدی را بررسی خواهیم کرد:

هیچ فیلامنتی از اکسترودر خارج نمی شود

هیچ فیلامنتی از اکسترودر خارج نمی شود

برخی از پرینتر سه بعدی حلقه فیلامنت را نشان می دهند و می توانید وقتی فیلامنت تمام شد، مشاهده کنید. اما برخی دستگاه ها این قرقره ها را پنهان کرده اند. بنابراین ، هنگامی که هیچ فیلامنتی از اکسترودر خارج نمی شود، ممکن است به این فکر بیفتید که پرینتر سه بعدی شما خراب شده است. بنابراین در صورت بروز چنین مشکلی حلقه رشته خود را بررسی کرده تا اگر فیلامنت تمام شده بود مواد اولیه جدیدی را بارگزاری کنید. این یکی از مشکلاتی است که نیازی به تعمیرات پیچیده پرینتر سه بعدی ندارد و به سادگی قابل حل است.

 1. مسدود شدن نازل پرینتر سه بعدی
  اگر پس از اینکه رشته جدیدی از فیلامنت را بارگزاری کردید متوجه شدید که مجددا چاپ انجام نمی شود، ممکن است با مشکلات نازل پرینترهای سه بعدی روبرو شده باشید.این امکان وجود دارد که در حین تعویض فیلامنت قطعه هر چند کوچکی را داخل نازل به جا گذاشته باشید. حتی یک قطعه کوچک می تواند نازل را مسدود کرده و از اکسترود شدن رشته جدید جلوگیری کند.این یکی از مشکلات معمول در پرینتر های سه بعدی است که اغلب هنگام تغییر فیلامنت ABS به PLA رخ می دهد. می توانید با تمیز کردن نازل با سوزن ، آن را تعمیر کنید.
  بهتر است هنگام گرم کردن نازل ، تنظیم دما با استفاده از نرم افزار رایانه انجام شود. مطمئن شوید که فرم های شما را نمی سوزاند، و راهنمای عیب یابی دستگاه که همراه پرینتر ارائه شده است بررسی کنید.نازل پرینتر سه بعدی چیست؟
 2. نازل خیلی نزدیک به بستر

  این مسئله یکی از مشکلات رایج دیگر هنگام استفاده از پرینتر های سه بعدی است. گاهی اوقات بعد از اینکه رشته فیلامنت را بارگذاری کرده و پروژه را شروع می کنید، مشاهده می کنید که سر چاپگر شروع به حرکت کرده اما هیچ چیزی به بستر چاپ وارد نمی شود.در چنین مواردی ممکن است مسئله نزدیک بودن نازل به بستر چاپ باشد. مسافت کوتاه می تواند راه ذوب شدن رشته را مسدود کرده و از بیرون زدگی آن جلوگیری کند. سعی کنید موقعیت نازل خود را کمی از بستر دور کرده و یا بستر چاپ را پایین تر بیاورید. این راه حل می تواند مشکل شما را برطرف کند.

 3. مشکلات تنظیم پرینتر سه بعدی

  بگذارید بگوییم که شما در چاپ سه بعدی جدید هستید و دستگاه خود را پیکربندی کرده اید. به عنوان مثال ، شما شروع به ساخت یک مدل چاپ سه بعدی با شخصیت کارتونی زیبا می کنید ، اما یک صدای وحشتناک می شنوید و می فهمید که چیزی درست نیست. اگر می بینید که سر چاپ شما به دستگاه شما می رسد و نمی تواند چاپ کند، این مورد را بررسی کنید.اطمینان حاصل کنید که چاپگر سه بعدی فعلی را از لیست کشویی خود در نرم افزار برش انتخاب کرده اید. تمام تنظیمات پرینتر مانند حجم  پرینت را دوباره با دقت بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که جدیدترین نسخه سیستم عامل را اجرا می کنید. اگر به تازگی کار خود را با دستگاه های سه بعدی شروع کرده اید می توانید با تماس با مجموعه ای که دستگاه را از آن خریداری کرده اید از تنظیمات درست دستگاه مطمئن شوید.

 4. چاپ چسبیده به بستر نیست

  اگر متوجه شدید که پروژه شما به بستر چاپ شما چسبیده نیست ، می توانید به سرعت این مشکل را برطرف کنید. این یک مسئله معمولی است که یک مدل تماس کمی با سطح داشته باشد. اگر اطمینان حاصل کردید که تمامی مسائل مربوط به پروژه درست است، ممکن است مشکل  به خود سطح بستر مربوط باشد.برای خلاص شدن از اشکال “اسپاگتی” شدن رشته ها ، باید ارتفاع نازل خود را تنظیم کنید. همچنین می توانید مقداری چسب یا ماده چسبنده ای را بر روی سطح بریزید تا مدل به خوبی به بستر چاپ بچسبد.

  4. چاپ چسبیده به بستر نیست

 5. چاپ نامیزان لایه اول در پرینتر های سه بعدی

  این مسئله یکی از رایج ترین مشکلاتی است که در پرینتر های سه بعدی  تجربه شده است. چاپ نامیزان لایه اول می تواند به دلایل مختلف اتفاق بیفتد. شاید مدل نمی تواند به خوبی روی بستر بچسبد، یا بستر چاپ نیاز به تسطیح داشته باشد، یا شاید مشکل نازل باشد. به هر حال می توانید در بسیاری از مواقع خودتان مشکل را برطرف کنید.اگر دستگاه پرینتر شما از گزینه تراز خودکار پشتیبانی نمی کند، سعی کنید بستر دستگاه خود را به صورت دستی تراز کنید. اگر این کار کمکی نکرد ، دمای بستر را با افزایش چند درجه پایین بیاورید. متوجه خواهید شد که پس از رسیدن چسبندگی به دمای مطلوب ، پروژه شما به سادگی روی سکو خواهد چسبید.

 6. چاپ سه بعدی انجام نمی شود

  ممکن است هنگام شروع کار با دستگاه پرینتر سه بعدی متوجه شوید که چاپ صورت نمی گیرد. در صورت عدم موفقیت چاپ سه بعدی ، موارد مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند تا این مشکل ناخوشایند را برطرف کنید.در مرحله اول ، شما باید مطمئن باشید که رشته فیلامنت کافی برای تکمیل پروژه وجود دارد. در مرحله دوم ، بررسی کنید که نازل شما مسدود نشده باشد. سوم ، راهنمای عیب یابی برای دستگاه پرینتر سه بعدی خود را مجدداً بخوانید و از تنظیمات صحیح دستگاه مطمئن شوید.

  6. چاپ سه بعدی انجام نمی شود

 7. شکاف هایی در دیواره ها و لایه ها

  اجازه دهید تصور کنیم که شما در حال ساخت مدل مورد نظر خود متوجه می شوید که شکاف هایی در دیواره ها و لایه های مدل چاپ شده وجود دارد. چنین حفره هایی در دیواره ها و لایه ها از جمله متداول ترین موارد چاپگر سه‌بعدی است و نشان از این دارد که هنوز ویژگی infill overlap  را در نرم افزار برش تنظیم نکردید.می توانید با تنظیم تنظیمات در برنامه برش و افزایش مقدار همپوشانی  تا 25-35 درصد مشکل را برطرف کنید اما آن را زیر 50 درصد نگه دارید.

 8. پیچش لبه های چاپ در پرینتر های سه بعدی

  بعضی اوقات ممکن است متوجه شوید که پایه مدل شما (لایه های اول) به سمت بالا پیچ می خورد و مطابق با بستر چاپ نیست. این مشکل می تواند منجر به ایجاد ترک های بیشتر در مدل شود و معمولاً به دلیل اختلاف دمای پلاستیک خنک کننده و سکوی سرد رخ می دهد.اگر مایل به جلوگیری از پیچ خوردن و خم شدن لبه های مدل پرینتر سه بعدی خود هستید ، بهتر است از قبل بستر چاپ را گرم کنید. آن را روی دمایی تنظیم کنید که 1-2 درجه پایین تر از مقدار توصیه شده توسط شرکت فیلامنت شما باشد.اگر با بازی با تنظیمات دما نمی توانید مشکل را برطرف کنید، سعی کنید لایه ای از چسب را روی بستر بمالید. وقتی مدل به چسبندگی کامل برسد ، لبه های آن بلند نمی شود.

خدمات تعمیرات پرینتر سه بعدی شرکت جهان پویان علم وصنعت

مسائلی که مطرح شد از رایج ترین مشکلات پرینترهای سه بعدی است که می توان به راحتی آن ها را حل و فصل کرد. اما همانطور که می دانید پرینترهای سه بعدی دستگاه های پیشرفته ای هستند و ممکن است با برخی مشکلات جدی مواجه شوند. در صورتی که تمامی موارد بالا را امتحان کرده و باز هم نتوانستید مشکل را حل کنید، می توانید با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.شرکت جهان پویان علم وصنعت، به عنوان تولید کننده ی داخلی، پرینترهای سه بعدی FDM یکی از معتبرترین مجموعه های فروش و تعمیر پرینتر های سه بعدی است. برای اطلاعات بیشتر لطفا از طریق شماره تماس های موجود در سایت اقدام فرمایید.

کپی رایت 2022 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support