• info@jahan3d.com
  • 021-55178292

برای خرید پرینتر سه بعدی به چه نکاتی باید توجه شود

پرینترهای سه بعدی امکانات بی نظیری را ارائه می دهند. این که آیا قصد دارید از آن ها برای چاپ یک مجسمه ، ابزارهای حرفه ای، قطعات صنعتی و … استفاده کنید بر روی خرید شما تاثیر خواهد گذاشت.


پرینترهای سه بعدی در اندازه ها و قابلیت های متنوعی قرار دارند. همچنین آنها در فن آوری های مختلفی ازجمله  FDM (مدل سازی) گرفته تا DLP (پردازش نور دیجیتال) ، استریولیتوگرافی و موارد دیگر وجود دارند. در ادامه قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که برای خرید پرینتر سه بعدی به چه نکاتی باید توجه شود.

بهترین قیمت پرینتر سه بعدی را از جهان 3d بخواهید

بدانید که می خواهید چه چیزی چاپ کنید

قبل از خرید یک چاپگر سه بعدی ، باید بدانید که می خواهید چه چیزی را چاپ کنید. فاصله زیادی بین پرینتر های سه بعدی چاپ وسایل کوچک و قطعات تولیدی در مقیاس صنعتی وجود دارد. در نظر بگیرید که چند بار قصد دارید چاپ کنید ، در کجا از اشیاء چاپ شده استفاده خواهید کرد و چه مقدار می خواهید هنگام چاپ سرمایه گذاری کنید.
سبک چاپگر سه بعدی ایده آل خود را مشخص کنید:

بسیاری از سرگرمی ها از آنچه به عنوان چاپگر Depotition Modeling (FDM) معروف است استفاده می کنند. این پرینترها مواد داغ و پلاستیک ها را که به عنوان رشته شناخته می شوند ، اکسترود می کنند تا اشیاء سه بعدی ایجاد کنند. در سایر سبک ها از ماده ی رزین مایع، هنگام چاپ استفاده می شود. این موارد شامل پردازش دیجیتالی نور (DLP)، استریولیتوگرافی (SLA) و انتخاب لیزر پخت (لیزر) که در واقع از پودر به جای رزین استفاده می کند نیز می شود.
به دنبال ویژگی های ایمنی باشید:

پرینترهای سه بعدی با ویژگی های ایمنی معمولاً به خوبی طراحی شده اند. به عنوان مثال ، چاپگر FDM ممکن است نازل و تخت گرم شده را پس از اتمام کار چاپ ، خنک کند. بعضی از پرینترها هنگام مکث کار یا اتمام چاپ ، نازل را از جسم دور می کنند ( این کار از ایجاد گرما و ایجاد بیش از حد رشته جلوگیری می کند.)

به دنبال ویژگی های با کیفیت بالا باشید:

به راحتی می توان از چند ویژگی با کیفیت بالا غافل شد که می توانند تجربه چاپ سه بعدی شما را به طور کامل تغییر دهند. مراقب مواردی مانند واسط کاربری صفحه لمسی ، پشتیبانی از رشته های دوتایی و تخت های شیشه ای گرم باشید. حتی توجه به اندازه حجم ساخت جسم مورد نظر نیز باعث می شود در خرید پرینتر سه بعدی به درستی سرمایه گذاری کنید.

چه چیزی را می خواهم چاپ کنم؟

اشیاء خانگی: مانند اشیایی که می توانید در خانه یا دفتر خود از آن استفاده کنید. البته انتظار نمی رود که این موارد نور و رطوبت زیادی را تحمل کنند. بهترین گزینه شما در اینجا استفاده از پرینتر FDM با فلمنت Polylactic (PLA) ، اکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) یا پلی اتیلن ترفتالات گلیکول (PETG) است.

اشیاء در فضای باز: این موارد نیاز به مقاومت در برابر نیروهای طبیعت دارند. اگر می خواهید مواردی را چاپ کنید که در فضای باز از آنها استفاده کنید، مانند تزئینات باغچه یا گلدان ها، بهتر است از فلمنتی مانند ABS استفاده کنید که به راحتی مانند PLA یا PETG در اثر حرارت خورشید از هم نمی پاشند.

آثار هنری: در حالی که می توان با چاپگر FDM برخی از کارهای هنری زیبا را تهیه کرد ، بهترین تلاش شما برای سرمایه گذاری روی چاپگر رزین است. این پرینترها جزئیات و پیچیدگی هایی که در ذهن شما وجود دارد را چاپ می کنند.

محصولات حرفه ای: تولید کنندگان محصولات حرفه ای اغلب از چاپ سه بعدی برای ایجاد قطعات اصلی استفاده می کنند. می توانید اشیاء چاپ شده توسط پرینترهای سه بعدی را در صنایع متنوعی از خودرو و هوافضا گرفته تا دندانپزشکی پیدا کنید. یافتن چاپگرهای رزین در یک محیط حرفه ای رایج تر است.

به چه سبک پرینتر سه بعدی نیاز داریم؟

FDM – یک پرینتر مدل سازی Deposition Modeling است که با گرم کردن رشته ، اشیاء را از طریق یک لوله و در محورهای X ، Y و Z اکسترود می کند. این چاپگرها بخاطر خطوط لایه افقی و کارهایی که برای صاف کردن چاپ های نهایی لازم است، بازخورد منفی می گیرند. بیشتر علاقمندان به چاپ سه بعدی از چاپگر FDM Cartesian استفاده می کنند.

SLA – چاپگرهای استریولیتوگرافی از فرآیندی به نام جامد سازی عکس استفاده می کنند که در آن یک واکنش شیمیایی لایه هایی را تشکیل می دهد. فوتون ها به یک نقطه خاص متمرکز می شوند ، و باعث می شوند رزین SLA تثبیت شود. از آنجا که چاپ SLA می تواند بسیار دقیق باشد ، می توانید از آن ها چاپ هایی با کیفیت و صاف با جزئیات بسیار دقیق انتظار داشته باشید.

DLP – پردازش نور دیجیتال بسیار شبیه به چاپ سبک SLA است. هر دو از پلیمریزاسیون vat برای ایجاد هر لایه از جسم استفاده می کنند. هنگامی که نور نقطه ای از رزین را هدف قرار می دهد ، پلیمرها با سخت شدن در محل واکنش می دهند. اشیاء چاپ شده در چاپگر DLP نسبت به چیزهایی که در دستگاه FDM چاپ شده اند بسیار صاف هستند.

SLS – چاپگرهای انتخابی لیزر Sintering با تمرکز لیزر به نقطه ای از داخل پودر ، لایه های جدیدی ایجاد می کنند. با حرکت لیزر به محل بعدی ، این پودر جامد می شود. این فرایند برای چاپ قطعات پیچیده صنعتی و اشیاء پیچیده ایده آل است.

انواع بیشتری از چاپگرهای سه بعدی در بازار وجود دارد ، اما بسیاری از افراد از چاپگر FDM به عنوان اولین چاپگر سه بعدی خود استفاده می کنند.

پرینتر سه بعدی با کیفیت

برای چاپ با چه موادی نیاز دارم؟

پرینترهای رشته ای از طیف گسترده ای از مواد استفاده می کنند – اغلب این مواد مانند PLA ، ABS و PETG پلاستیک هستند. همچنین می توانید مواد منحصر به فردی مانند رشته های انعطاف پذیر و چوبی را نیز پیدا کنید.

متداول ترین انواع رشته ها عبارتند از:

PLA – Polylactic Acid یک پلاستیک مشتق از گیاهان است. پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب به صورت طولانی مدت ، تخریب شده و به راحتی با رطوبت بیش از حد خراب می شوند. برای اکثر برنامه های کاربردی داخلی بسیار عالی هستند. اما از PLA برای چاپ وسایل فضای باز استفاده نکنید.

PETG – پلی اتیلن ترفتالات گلیکول یک پلاستیک ایمن از مواد غذایی است ، اما این بدان معنا نیست که شیء چاپ شده سه بعدی شما از نظر مواد غذایی بی خطر است. چاپگرهای FDM لایه هایی ایجاد می کنند که به راحتی رطوبت ، مواد غذایی و باکتری ها را به دام می اندازند.

ABS – آکریلونیتریل بوتادین استایرن یک پلاستیک بسیار محکم است. برای تنظیم صحیح و مناسب با یک پرینتر سه بعدی محصور ، به گرمای زیادی احتیاج دارد. شما فقط در صورت تهویه مناسب اتاق می توانید از این رشته استفاده كنید. بر خلاف PLA ، ABS یک گزینه عالی برای نیازهای چاپ اشیا برای فضای باز است.

پرینترهای رزین مانند سبک SLA و DLP از رزین های مایع برای ایجاد اشیاء استفاده می کنند. گزینه ها بین تولید کنندگان متفاوت است اما به طور معمول به چند دسته تقسیم می شوند:

رزین استاندارد اغلب با رنگ های روشن ، سفید و خاکستری به وجود می آید. برای ایجاد نمونه های اولیه یا وسایل کوچک بسیار عالی است اما برای محصولات نهایی محکم نیست.

رزین سخت اغلب در اشیا حرفه ای و برنامه های مهندسی استفاده می شود. این رزین ها نسبت به رزین های استاندارد از نظر جسمی مقاوم تر هستند و آنها را برای مقاومت در برابر ضربه ایده آل می کند.

رزین درجه یک پزشکی برای انواع زمینه های پزشکی از ساخت سمعک گرفته تا ایجاد کارهای سفارشی دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

چه نرم افزار پرینتر سه بعدی را باید استفاده کنم؟

چاپگرهای سه بعدی از نرم افزار در دو منبع اصلی خود استفاده می کنند: خود چاپگر و رایانه ای که برای ایجاد پرونده های چاپگر سه بعدی استفاده می کنید. نرم افزار های آنلاین بسیاری وجود دارد ، اما دو تا از محبوب ترین آنها عبارتند از:

خدمات پرینت سه بعدی جهان 3d

Cura – یک برنامه برش پرینتر سه بعدی open source است که توسط Ultimaker ساخته شده است.

Slic3r – برنامه برش gcode رایگان ایجاد شده توسط Alessandro Ranellucci است.

Firmware نرم افزاری در پرینتر سه بعدی است. بسیاری از پرینترهای سه بعدی از سیستم عامل مارلین استفاده می کنند ، اما برنامه های دیگری نیز برای تراشه های مختلف وجود دارد. سیستم عاملی که چاپگر شما استفاده می کند متفاوت خواهد بود. به صورت آنلاین جستجو کنید تا ببینید دیگران درباره مدلی که در نظر دارید چه نظراتی را ثبت کرده اند.

کپی رایت 2020 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support