• info@jahan3d.com
  • 021-55178292

استفاده از چاپ سه بعدی در آموزش و پرورش

چاپ سه بعدی با یک مدل دیجیتالی در یک فایل CAD 3D(طراحی رایانه ای) شروع شده و سپس با ایجادیک جسم فیزیکی سه بعدیبه کار خود ادامه می دهد. در این روش یک شی مورد اسکن قرار می گیرد – یا از اسکن موجود یک شی استفاده می شود_ که توسط یک قطعه نرم افزار معروف به “برش” پردازش می شود. اینبرش دهنده مدل را به یک سری لایه های نازک و دو بعدی تبدیل می کند و یک پرونده با دستورالعملG-codeمتناسب با نوع خاص چاپگر سه بعدی تولید می کند.

خرید پرینتر سه بعدی

نوع پرینتر سه بعدی که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد ، دستگاه FDM مدل سازیDeposition Modeling Deposition نامیده می شود. پرینتر سه بعدی ترکیب مورد نیاز مواد اولیه (پلاستیک ، فلز ، لاستیک و موارد مشابه) را اعمال می کند و سپس با اضافه کردن یک لایه در یک زمان ، قرار گردن یک لایهدو بعدی بر روی لایه دو بعدی دیگر ، جسم را می سازد تا زمانی که جسم کاملاً مطابق با آن طراحی ایجاد شود.

استفاده از چاپ سه‌بعدی در آموزش و پرورش

برای استفاده از چاپ سه‌بعدی در آموزش و پرورش ، می توان  اشیاء را از صفحه رایانه، به دنیای واقعیو سه بعدیآورد و برای بازرسی ، تجزیه و تحلیل و …. به دست دانش آموزان سپرد.

درادامه چند نمونه از نحوه استفاده مدارس و دانش آموزان از چاپگر سه بعدی در کلاس آورده شده است:

– دانشجویان تاریخ می توانند آثار هنری تاریخی را برای بررسی چاپ کنند.

– دانش آموزان طراحی گرافیک می توانند نسخه های سه بعدی از آثار هنری خود را چاپ کنند.

– دانشجویان جغرافیا می توانند نقشه های توپوگرافییا جمعیتی را چاپ کنند.

– دانشجویان شیمی می توانند مدل های سه بعدی مولکول ها را چاپ کنند

– دانشجویان زیست شناسی می توانند سلول ، ویروس ، اندام و سایر آثار بیولوژیکی را چاپ کنند

– دانش آموزان ریاضی می توانند مدل های سه بعدی از مسئله ها را برای حل کردن چاپ کنند

– و …

نمونه هایی که نام برده شد تنها برخی از روشهایی است که باعث می شود فناوری چاپ سه بعدی فاصله بین دنیای فیزیکی و دیجیتال را پر کند . با استفاده از چاپ سه بعدی می توانید آنچه را که لازم دارید روی صفحه پیدا کنید ، سپس آن را چاپ کنید.

با ارزان تر شدن قیمت پرینترهای سه بعدی ، آنها دیگر فقط وسایل تکنولوژیکیبرای خلق محصولات خیلی خاص نیستند اکنون یک ابزار مهم و مفید آموزشینیر به شمار می روند. آنها هم تدریس و هم یادگیری را بهتر می کنند.چاپ سه بعدی ابزاری است که به دانش آموزان و دانشجویان کمک می کند تا در هنگام توسعه کار خود از مراحل توسعه یک طرح تا محصول نهایی ، طرح های خود را مفهوم سازی و تجسم کنند.

5 مزیت عمده چاپ سه بعدی در آموزش و پرورش

از منظر رشد و توسعه ، طراحان ، مهندسان و هنرمندان آینده دانش آموزانی خواهند بود كه تحت تأثیر چاپ سه بعدی قرار گرفته اند.این 5 مزیت مهم تأثیر چاپ سه بعدی در آموزش را بیان می کنند:

  1. ایجاد هیجان: چاپ سه بعدی به دانشجویان و دانش آموزان این امکان را می دهد که پروژه های خود را از مرحله مدل تا مرحله ایجاد واقعیجسم تجربه کنند. این هم هیجان را ایجاد می کند و هم درک بهتری از روند طراحیرا ایجاد می کند، زیرادانش آموزان از زمان شروع طرح دو بعدی تا ایجاد آن را تجربه می کنند.

با استفاده از این روش، ویژگی های فردی با وضوح بیشتری مشاهده می شود زیرا دانش آموزانمراحل پروژه را به صورت لایه ای می بینند و می سازند.همچنین هیجان از توانایی کشف جزئیات در واقعیت ناشی می شود ، نه فقط روی صفحه یا کتاب درسی. چاپ سه بعدی نیز دنیای تئوری را به دنیایواقعیتبدیل می کند کهدر آن دانش آموزان می توانند ببینند و لمس کنند و امکانات جدیدی را براییادگیری و فعالیتها دریابند.

  • برنامه درسی را تکمیل می کند: مهم نیست از چه برنامه درسی استفاده می شود ، چاپ سه بعدی می تواند به دانش آموزان و معلمان کمک کند تا درس را بهتر درک و تجزیه تحلیل کنند. چاپ سه بعدی دانش آموزان را از حالت مصرف کننده منفعل اطلاعات از روی صفحه نمایش خارج کرده و به سطح بالاتری ارتقا می دهد. بر خلاف کلاسهای معمولی که دانش آموزان به راحتی بی حوصله می شوند ، در کلاس های درسی که توسط پرینتر های سه بعدی تدریس صورت می گیرد، دانش آموزان از طریق تصور ، طراحی و اجرای پروژه های خود و تعامل با چاپگرهای سه بعدی و همچنین معلم خود، درگیرکلاس شده و مشارکتی بالا پیدا می کنند.
  • دانش های بیشتری را به دانش آموزان منتقل می کند – از آنجایی که بیشتر چاپگرهای سه بعدی از روش مونتاژ  لایه به لایه عمل می کنند، به عنوان یک فن آوری پیشرفته براییادگیری دانشجویان شناخته می شوند. دانش آموزان می آموزند که شکست در اولین تلاش و سپس تلاش دوباره برای بهبود ، کاملاً قابل قبول است. از آنجا که دانش آموزان درک می کنند که شکست بخشی از روند است ، از تلاش و اجرای ایده های جدید و متفاوت در زندگی کمتر می ترسند. این موضوع باعث ایجاد اعتماد به نفس دانش آموزان شده و معلمان نیز از داشتن دانش آموزان با انگیزه و با اعتماد به نفس لذت می برند.
  • امکانات جدیدی را براییادگیریدانش آموزان ایجاد می کند – یک پرینتر سه بعدی مقرون به صرفه فرصت هاییادگیری نامحدودی را برای دانش آموزان ایجاد می کند. چاپ سه بعدی دانش آموزان را برای آزمایش ایده ها ، گسترش و رشد خلاقیت خود در اختیار دانشجویان قرار می دهد. آسان نیستکه دانش آموزان جوان بدون مزیت تجسم چیزهایی را ترسیم کنند. یک محیطیادگیری بصری درک آنها از جهان را بهبود شده ، و آن ها را  قادر به لمس و دیدنپروژه هایشان می کند. پرینترهای سه بعدی فرصت های جدیدی را برای ارائه اطلاعات به دانشجویان جوان به شیوه ای اقتصادی و کارآمد باز میکنند.
  • مهارتهای حل مسئله را ارتقا می بخشد – پرینتر سه بعدی تجربیاتیادگیری متنوعی را برای دانشجویان و دانش آموزان فراهم می کند. آنها یاد می گیرند پرینترهای سه بعدی مختلف چگونه کار می کنند و نحوه عیبیابی و حل مشکلات آن ها را فرا می گیرند. بسیاری از دانش آموزان در طول دوره تحصیل عادی خود درگیر مشارکت های این چنینی نمی شوند. با یادگیری چگونگی عیبیابی و حل مشکلات چاپگر سه بعدی ، دانش آموزان یاد می گیرند که برای غلبه بر مشکلات ، پایداری و استقامت را تمرین کنند. این می تواند به دانش آموزان کمک کند تا مشکلات خود را در زندگی نیز حل کنند.

رشد خلاقیت دانش آموزان می تواند به ایجاد اشتیاق به تفکر و خلاقیتهای بزرگ در زندگیشان کمک کند که بعداً در تجارت مورد استفاده قرار گیرد. چاپ سه بعدی دستاوردهای دانشجویانو دانش آموزان را ارتقا می بخشد. در آنها اعتماد به نفس شگرفیایجاد می كند. هنگامی که دانش آموزان تخیل های خود را کشف می کنند ، نوآوریدر آن ها پرورش یافته می شود. در نهایت دانش آموزان به تنهایی می توانند پروژه های سه بعدی خود را طراحی و به اجرا در آورند و مشکلات خود را به سادگی حل کنند.

ارائه خدمات چاپ سه بعدی

کپی رایت 2021 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support