با ما در تماس باشید

021-55178292

پست الکترونیکی

info@jahan3d.com

استفاده از خدمات پرینت سه بعدی در عینک سازی

چاپ سه بعدی اکنون در حال تغییر در نحوه طراحی و ساخت عینک است. بسیاری از تولید کنندگان در حوزه ی عینک سازی، عمدتاً برای تمایز محصولات خود از رقبای خود و ایجاد نوآوری بیشتر در طراحی عینک، شروع به اتخاذ تکنیک چاپ سه بعدی می کنند. فناوری چاپ سه بعدی امکانات جدیدی را برای شرکت عینک سازی شما ارائه می دهد.

فروش پرینتر سه بعدی جهان 3d

چرا چاپ سه بعدی یک فناوری عالی برای صنعت عینک سازی است؟

چاپ سه بعدی امکانات نامحدودی از طرح ها را به ارمغان می آورد. یک جمله ساده وجود دارد که به طور واضح کل پتانسیل چاپ سه بعدی را هنگام ایجاد و طراحی یک شی مشخص می کند: “تنها محدودیت تخیل خود شماست”. در واقع ، این فناوری به شما امکان می دهد سازه هایی بسیار پیچیده بسازید ، و در بعضی موارد ، حتی طرح هایی که به دلیل محدودیت های تولید سنتی نتوانستید تولید کنید را نیز به مرحله اجرا در می آورد.

در صنعت عینک سازی ، این فناوری بیشتر برای ایجاد عینک چاپی سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا طیف گسترده ای از فرصت ها را برای ایجاد قاب های عینک سه بعدی کاملاً سفارشی را ایجاد می کند. از طریق این فناوری به راحتی می توانید طرح های ساده یا پیچیده ای بسازید.

عینک های چاپ سه بعدی سفارشی  متناسب با صورت شخص

برای شخصی که از عینک استفاده می کند، انتخاب عینک مناسب کار آسانی نیست. پیدا کردن عینکی که متناسب با صورت شخص باشد، با طراحی مناسب زمان می برد. همچنین ، انتخاب های محدود در طراحی ، در بعضی موارد ، شخص را وادار می کند تا بین گزینه های محدود به ناچار یکی را انتخاب کند. با تشکر از این فن آوری ، عینک های چاپی سه بعدی می توانند متناسب با نیاز فرد تنظیم شوند. این عینک ها احساس راحتی و در عین حال سبک بودن را در شخص ایجاد می کنند.

علاوه بر آزادی طرح ها و شکل ها ، چاپ سه بعدی از مواد کمتری برای تولید قاب عینک استفاده می کند. تولید مواد افزودنی همچنین فرصت های جدیدی را ارائه می دهد ، در واقع یک روش عالی برای بهبود محصول شما به لطف طرح های جدید و مواد جدید است.

با استفاده از چاپ سه بعدی می توانید عینک هایی با کیفیت بالا تولید کنید

هنگام انتخاب عینک ، کیفیت مواد ، مقاومت و دوام،س عناصر اصلی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. برای تولید همان کیفیت عینک ، Polyamide 12 معروف به نایلون معمولاً در قاب عینک چاپ سه بعدی استفاده می شود. این ماده مقاوم و بادوام بوده و آزادی بسیار خوبی برای طراحی ارائه می دهد. بنابراین ، به لطف چاپ سه بعدی می توانید عینک پرینت سه بعدی با کیفیت بالایی را ایجاد کنید. در حال حاضر ، تنها فریم های عینک توسط چاپ سه بعدی تولید می شوند،  اما به زودی ، حتی تولید شیشه های عینک نیز امکان پذیر خواهد بود.

با استفاده از چاپ سه بعدی برند خود را بسازید

چاپ سه بعدی با دستیابی به یک فرایند ساخت بسیار کارآمد ، به شما کمک می کند تا از رقبای خود پیشی بگیرید. علاوه بر این ، استفاده از تولید مواد افزودنی بهترین روش برای ساخت نام تجاری شماست.چاپ سه بعدی ، زیبایی شناسی و نوآوری را ترکیب کرده و شرکت شما را به سطح جدیدی سوق می دهد.

زنجیره تأمین خود را بهینه کنید

اگر می خواهید از ساخت مواد افزودنی برای ایجاد عینک چاپ شده سه بعدی استفاده کنید ، این فناوری به شما در بهینه سازی کل فرآیند تولید کمک می کند. در واقع ، استفاده از تولید افزودنی همچنین به معنای کاهش نیاز های خارجی شما است. با تکنیک های تولید سنتی ، باید نیاز های دیگر خود را از برند های دیگر تهیه کنید، اما با چاپ سه بعدی: از هدر رفتن اجتناب می کنید ، می توانید قطعات خود را در هنگام نیاز به آنها تولید کنید!

فناوری

از نظر فناوری های سه بعدی که در صنعت عینک مورد استفاده قرار می گیرند ، تنها تعدادی از  آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید قطعه نهایی ، از ترکیب ذرات پودری استفاده می شود. از فوتوپلیمرزاسیون VAT نیز استفاده می شود اما بیشتر برای فرآیندهای ریخته گری موم از دست رفته (و برخی از تولید بخشی). اکستروژن فیلامنت فقط برای نمونه سازی اولیه دسک تاپ مورد استفاده قرار می گیرد و به ندرت در ساخت قطعات داخلی استفاده می شود.

برای مواد ، nylon 12 (PA122)  در تمام فن آوری های فیوژن بستر پودر پلیمری ماده اصلی مورد استفاده خواهد بود. علاوه بر این ، برخی از تولیدکنندگان عینک های چاپی سه بعدی برای کاهش یک سطح صاف تر و رنگ پر جنب و جوش تر، ضمن کاهش تخلخل مواد ، فرآیندهای مخصوص اتمام را تولید کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*