• info@jahan3d.com
  • 021-55178292
  • wapp: 0902-5942454

آموزش Autodesk inventor – بخش سوم

آموزش Autodesk inventor – بخش سوم

انواع حرکت دادن  مدل سه بعدی:

در این قسمت قسط داریم انواع روش های حرکت دادن چرخش و جابه جایی مدل در محیط گرافیکی را بررسی کنیم

اکنون در جایی که نشانگر موس را روی مدل قرار داده ایم دکمه وسط یا همان اسکرول را به جلو وعقب حرکت می دهیم همان طور که در ویدیو مشاهده می کنید با انجام این کار درمحیط گرافیکی قطعه به جلو وعقب حرکت می کند در صورتی که اگر همین دکمه را فشار داده و موس را جابه جا کنید مدل در محیط گرافیکی در راستای جابه جایی موس حرکت خواهد کرد .

با استفاده از گزینه های موجود در سمت راست نیز می توان موقعیت قطعه را تغییر داد. برای مثال اکنون دستور پن را با کلیک بر روی ان اجرا می کنیم و قطعه را به سمت چپ و راست حرکت می دهیم از دستور zoom  نیز می توان برای بزرگنمایی و کوچک کردن و کوچک کردن قطعه کار استفاده شود .برای مثال از گزینه zoom in  با ایجاد یک پنجره گرافیکی قسمت های مورد نظر از قطعه را انتخاب  مینماییم تا به صورت بزرگنمایی نمایش داده شود از دستور constraind orbit  نیز برای چرخش قطعات استفاده می شود همان طور که در فیلم ویدیو پایین نمایش داده می شود می توان بسته به انتخاب شما قطعه کار حول محور مختلف بچرخد با وارد شدن به دستور view نیز می توان این عملیات را انجام داد . از دستور fall navigation  نیز برای تعیین نحوه نمایش مدل در محیط گرافیکی استفاده می شود پس از اجرای این دستور متوجه می شوید که تمام دستورات گفته شده در قسمت قبل به صورت یک جا قابل مشاهده و اجرا می باشد .

شما می توانید بعد از طراحی قطعه کار مورد نظر از قطعه طراحی شده خروجی با پسوند stl  گرفته با  دستگاه پرینتر سه بعدی بسازید

آموزش Autodesk inventor – بخش سوم آموزش Autodesk inventor – بخش سوم

اموزش حرکت دادن و چرخاندن قطعه کار در atudesk inventor

کپی رایت 2022 | همه محتوای سایت برای جهان 3D محفوظ می باشد.

Support