با ما در تماس باشید

021-55178292

پست الکترونیکی

info@jahan3d.com

ساخت دوچرخه توسط پرینتر سه بعدی :

18 آذر, 1397 مقاله 0
ساخت دوچرخه توسط پرینتر سه بعدی :
20180111_090404_preview-e1517827579872-1284x722

با پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن پرینتر های سه بعدی در بازار تحول عظیمی در ساخت دو چرخه به وجود آمده به گونه ای است که دست طراحان دوچرخه را جهت پیچیدگی طراحی بدنه دوچرخه باز گزاشته است جنس فیبرکربن و یا از جنس تیتانیوم هستند . که می توانند توسط تکنولوژی های مختلف پرینتر سه بعدی (SLM و DDM) ساخته شوند در زیر چند نمونه عکس از دوچرخه های ساخته شده توسط پرینتر های سه بعدی را مشاهده می کنید .

نگاهی به چاپ عینک در صنعت سه بعدی

18 آذر, 1397 مقاله 0
نگاهی به چاپ عینک در صنعت سه بعدی
mykita-mylon-prescription-glasses-voo-2018

چاپ سه بعدی در ساخت عینک تغییر و تحول عظیمی را به وجود آورده است به گونه ای که اکثر تولید کنندگان عینک را به سمت خود کشانده است

چرا پرینتر سه بعدی یک فن آوری عالی برای صنعت عینک محسوب میشود ؟

1 – این تکنولوژی این امکان را به شما می دهد که ساختار های پیچیده و طرح هایی که امکان ساخت آن حتمی به صورت سنتی مقدور نیست را به راحتی و در کمترین زمان بسازید

2 – در خیلی از مواقع افراد برای انتخاب عینک مناسب صورت خود زمان زیادی را صرف می کنند و در نهایت کار به عینک انتخابی خود نمی رسند اما این با تکنولوژی فرد می تواند عینک مناسب صورت و دلخواه خود را به صورت سفارشی دریافت کند

3 –  عینک های ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی از جنس پلی امید 12 (POLYAMID) یا همان نایلون می باشد که مقاوم بسیار زیادیدارد با دوام می باشد

در اینجا ما چند نمونه از تولید کنندگان عینک توسط پرینتر سه بعدی را معرفی میکنیم:

1 – BIOKERS: یک شرکت اسپانیایی است که با استفاده از یک پلتفرم آنلاین این اجازه را به فرد می دهد که عینک خود را بسته به سلیقه خود طراحی کنید و با حد اقل هزینه عینک ساخته شود . آقای دیدید  یکی از بنایان گزاران این شرکت نحوه عملکرد BINOKERS را توضیح می دهد : هنگامی شرکت طرح جدیدی دریافت می کند . آن طرح توسط نرم افزار های مربوطه (SCULPTEO) تبدیل به مدل هایی می شود و بعد از آن با موادی از جنس نایلون توسط پرینتر سه بعدی ساخته می شود و بعد از آن قطعات و لنز ها را روی قاب عینک سوار می کنند و بعد آ« را بسته بندی می کنند و به مشتری تحویل می دهند

2 – MY KITA و LC : از اولین کسانی هستند که از چاپ سه بعدی برای تولید عینک استفاده می کنند . این شرکت در سال 2007 شروع به کشف پتانسل پلی امید با استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی SLS (SINTERING LASER SELECTIVE) برای ساخت عینک آغاز کرد. شرکت های SAFILO. MONOGOOL . PROTOS  از دیگر سازندگان عینک توسط چاپگر های سه بعدی می باشد.

نوآوری های پرینتر سه بعدی در صنعت

19 بهمن, 1396 مقاله 0
نوآوری های پرینتر سه بعدی در صنعت

نوآوری های پرینتر سه بعدی در پزشکی

انواع پرینترهای سه بعدی را با توجه به موادی که به کار می برند میتوانیم در همه عرصه های پزشکی استفاده کنیم. پرینتر سه بعدی که از مواد اولیه مناسب استفاده می کند قطعاتی را که چاپ می کند با احتمال خطر بسیار کمتری در درون بدن بعد از مدت زمان خاصی جذب بدن می شود .
می توان گفت پرینتر سه بعدی و یا چاپ گرهای سه بعدی در پزشکی به کمک بیماران آمده اند، با توجه به اینکه پرینتر سه بعدی محدودیتی در چاپ سه بعدی اعضای بدن ندارد هر بیماری می تواند به شکل خاصی از آن استفاده نماید .

• چاپ سه بعدی بافت های عروق خونی با پرینتر سه بعدی
• پرینتر سه بعدی توانایی تولید قطعه های پروتز پزشکی و یا حتی گوش و کبد انسان با هزینه ی کمتر را برای بیماران دارد
• پرینتر سه بعدی توانایی انجام ترکیبات شیمیایی در سطح مولکولی و تولید داروهای بیماری های سرطانی را دارد
• پرینتر سه بعدی می تواند مدل های خاص پزشکی برای تصمیم گیری بهتر در روش های درمانی پزشک را تولید کند
• با پرینتر سه بعدی به راحتی می توان تجهیزات پزشکی را مدرن تر و راحت و با قیمت ارزان تری تولید که موجب کاهش هزینه های بیماران خواهد شد

نوآوری های پرینتر سه بعدی در صنایع غذایی

در حال حاضر آشپزخانه های تجاری ، نانوایی ها و شیرینی پزی ها از چاپگرهای مواد غذایی سه بعدی برای صرفه جویی در وقت و تلاش برای ارائه خدمت به مشتری استفاده می کنند.
رستوران سه بعدی را تصور کنید که تقریبا کاملا با پرینتر سه بعدی تجاری صنعتی در دسترس ساخته شده است. همه چیز را در این رستوران از صندلی ها ، لامپ ها ، تمام ادویه ها و دسرها در طی یک هفته با پرینتر سه بعدی چاپ کرده ایم. با یک پرینتر سه بعدی ، شما می توانید مجسمه های زیبایی از شکلات پیچیده و قطعات زیبا برای دکوراسیون در یک کیک عروسی را چاپ کنید در حالی که چنین ظرافتی را هر کسی نمی تواند برای چنین ایده هایی انجام دهد چرا که سال های سال تجربه ای طولانی می خواهد، اما فناوری پرینتر سه بعدی آن را بسیار آسان و سریع می کند.

نوآوری های پرینتر سه بعدی هوافضا

صنعت هوافضا همچنان در حال رشد و پیشرفت است و شرکت های بیشتری در زمینه هوافضا به دنبال راه هایی مناسب برای پاسخگویی به خواسته های بازار هستند که هزینه های تولیدی آنها را به طور موثر تری مدیریت کند. از مزایای قابل ملاحظه ای که ما در باب مدیریت هزینه در صنعت هوافضا می بینیم، بهره مندی از پرینتر سه بعدی در کاهش وزن قطعه های مورد نیاز صنعت هوافضا است.
پرینتر سه بعدی بر خلاف اصول های روش تولید سنتی، مهندسان را قادر به طراحی قطعات با هندسه های پیچیده می کند که می تواند به صورت چشمگیری وزن یک قطعه را کاهش دهد، در حالی که هم چنان قدرت خود را حفظ کند. کاهش وزن قطعات توسط پرینتر سه بعدی منجر به کاهش هزینه های مواد و صرفه جویی در مصرف سوخت می شود. به عنوان مثال، طبق گزارش EY Global 3D Printing 2016، هواپیمای ایرباس اA350 XWB دارای بیش از 1000 قطعه مانند قطعات پیچیده داخل موتور کابین هواپیما است که چاپ شدن آن ها با پرینتر سه بعدی موجب 25% صرفه جویی در مصرف سوخت شده است .

حضور در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران

12 مهر, 1396 اخبار 0
حضور در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران

حضور شرکت جهان پویان علم و صنعت در حضور در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران. این نمایشگاه  از 14 تا 17 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار شد.

نمایی از محصولات و بازدیدکنندگان از غرفه شرکت جهان پویان علم و صنعت

حضور در پنجمین نمایشگاه ساخت ایران

2 اردیبهشت, 1396 اخبار 0
حضور در پنجمین نمایشگاه ساخت ایران

حضور شرکت جهان پویان علم و صنعت در چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، این نمایشگاه که از 5 تا 8 اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود از حمایت مالی و معنوی معاونت علمی ریاست جمهوری برخوردار می باشد به این صورت که دستگاه ها و تجهیزات موجود در نمایش بر اساس سطح بندی های موجود از 20% تا 50% شامل تخفیف از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری برای مراکزعلمی و آموزشی می باشد، به علت رقابت زیاد در این نمایشگاه علاوه بر تخفیف مربوط به سطح بندی شرکت های حاضر بر روی دستگاه های خود تخفیف هایی قرار می دهند.