با ما در تماس باشید

021-55178292

پست الکترونیکی

info@jahan3d.com

چاپگر سه بعدی فلزات

امروزه چاپگرهای سه بعدی فلزات به طور فزاینده ای محبوب شده اند. هر ماده، ترکیبی منحصر به فرد از خصوصیات عملی و زیبایی شناختی را متناسب با انواع محصولات، اعم از نمونه های اولیه ، مینیاتورها ، جواهرات ، قطعات کاربردی یا حتی وسایل آشپزخانه ارائه می دهد.

یکی از دلایل محبوبیت چاپگر سه بعدی فلزات این است که می توان قطعات را به صورت سریالی برای تولید انبوه چاپ کرد. در حقیقت ، برخی از قطعات تولید شده با چاپگر سه بعدی فلزات ، در حال حاضر به همان اندازه و حتی بهتر از قطعات ساخته شده با روش های قدیمی هستند.

در ساخت قدیمی محصولات، ساخت اشیاء فلزی و پلاستیکی یک فرآیند تولید زباله محسوب می شوند. قطعات یدکی زیادی تولید می شود و از مواد اضافی استفاده می شود. هنگامی که به طور مثال سازندگان هواپیما قطعات فلزی را تولید می کنند، حداکثر 90 درصد مواد از بین می روند. اما چاپگرهای سه بعدی قطعات فلزی از انرژی کمتری استفاده می کنند و ضایعات را به حداقل می رسانند. محصولات چاپ سه بعدی تمام شده می توانند تا 60٪ سبکتر از همتایان تولیدی خود باشند. صنعت حمل و نقل هوایی، به تنهایی میلیاردها دلار از طریق این کاهش وزن صرفه جویی می کند.(عمدتا به دلیل سوخت).

چاپ فلزی سه بعدی چگونه کار می کند؟

  فرآیند ساخت اولیه برای SLM و DMLS بسیار مشابه است.

  1. محفظه ساخت ابتدا با گاز بی اثر (به عنوان مثال آرگون) پر می شود تا اکسیداسیون پودر فلز به حداقل برسد و سپس تا دمای مطلوب ساخت گرم شود.
  2. یک لایه نازک از پودر فلز بر روی سکوی ساخت پخش می شود و یک لیزر پرقدرت سطح مقطع آن را اسکن می کند ، ذرات فلزی را با هم ذوب می کند و لایه بعدی را ایجاد می کند. کل منطقه مدل اسکن شده است ، بنابراین قسمت کاملاً جامد ساخته شده است.
  3. هنگامی که فرآیند اسکن کامل شد، سکوی ساخت با ضخامت یک لایه به سمت پایین حرکت می کند و رکاب ساز لایه نازک دیگری از پودر فلز را پخش می کند. این روند تا زمانی که کل قسمت کامل شود ، تکرار می شود.
  4. پس از اتمام مراحل ساخت ، قطعات کاملاً در پودر فلز محصور می شوند.

چاپ سه بعدی یا ساخت مواد افزودنی فرآیندی است برای ساختن اجسام جامد سه بعدی از یک فایل دیجیتالی. ایجاد یک شیء چاپی سه بعدی با استفاده از فرآیندهای افزودنی حاصل می شود. در یک فرآیند افزودنی ، یک شی با گذاشتن لایه های پی در پی از مواد تا زمان ایجاد جسم ایجاد می شود. هر یک از این لایه ها را می توان به عنوان یک سطح مقطع افقی ریز برش خورده از جسم نهایی مشاهده کرد. چاپ سه بعدی فلزات، برعکس چاپ های سه بعدی دیگر، تولید تفریقی است زیرا که قطعه فلز یا پلاستیک را مانند دستگاه فرز برش می دهد. چاپ سه بعدی شما را قادر می سازد با استفاده از مواد کمتری نسبت به روش های تولید سنتی اشکال پیچیده ای تولید کنید.

اگر شما نمی توانید از لحاظ فنی با فلز خالص توسط دستگاه دسک تاپ خود چاپ را انجام دهید، تعدادی رشته پلاستیکی پر از فلز وجود دارد که زیبایی متالیک را برای چاپ های شما فراهم می کند

نرم افزار مدل سازی چاپگر های سه بعدی فلزات

نرم افزارهای مختلفی برای مدل سازی های سه بعدی فلزات در دسترس است. برخی از نرم افزار ها به صورت فروشی در دسترس هستند اما برخی از نرم افزارهای اوپن سورس نیز وجود دارد که به رایگان در دسترس هستند.

اغلب به مبتدیان توصیه می شود که با نرم افزار Tinkercad شروع کنند. Tinkercad رایگان است و در مرورگر شما کار می کند، لازم نیست آن را روی رایانه خود نصب کنید. Tinkercad دروس مبتدی را ارائه می دهد و دارای ویژگی داخلی است تا بتواند مدل سه بعدی شما را از طریق یک سرویس چاپ سه بعدی چاپ کند.

اکنون که یک مدل سه بعدی دارید ، مرحله بعدی تهیه پرونده برای چاپگر سه بعدی شما است.

چاپگر سه بعدی فلزات، یک فناوری مبتنی بر لیزر است که از فلزات پودری استفاده می کند. شبیه به لیزر Sintering ، یک لیزر با قدرت بالا به طور انتخابی ذرات را در بستر پودر به هم متصل می کند در حالی که دستگاه لایه هایی از پودر فلزی را توزیع می کند. سازه های پشتیبانی به طور خودکار در همان ماده به طور خودکار تولید و ساخته می شوند و بعداً به صورت دستی از بین می روند. پس از اتمام قطعه تحت عملیات گرما قرار می گیرد.

برش: از مدل سه بعدی تا چاپ سه بعدی

برش، تقسیم یک مدل سه بعدی به صدها یا هزاران لایه افقی است و با نرم افزار برش انجام می شود. برخی از پرینترهای سه بعدی دارای برش داخلی هستند و به شما امکان می دهند پرونده خام .stl ، .obj یا حتی فایل CAD را تغذیه کنید.

وقتی پرونده شما برش داده شد، آماده ارسال به چاپگر سه بعدی شما است. این کار از طریق USB ، SD کارت یا اینترنت قابل انجام است. مدل سه بعدی برش داده شده شما اکنون آماده است تا به صورت لایه ای به صورت سه بعدی چاپ شود.

نمونه هایی از چاپ سه بعدی

چاپ سه بعدی بسیاری از فناوری ها و مواد را شامل می شود زیرا چاپ سه بعدی تقریباً در تمام صنایعی که فکر می کنید استفاده می شود.

چند مثال:

     – محصولات مصرفی (عینک ، کفش ، طراحی ، مبلمان)

     – محصولات صنعتی (ابزارهای تولید ، نمونه های اولیه ، قطعات کاربردی نهایی)

     – محصولات دندانپزشکی

     – مبحث اعضای مصنوعی

     – مدل های مقیاس معماری و ماکت

     – بازسازی فسیل ها

     – تکثیر آثار باستانی

     – بازسازی شواهد در آسیب شناسی پزشکی قانونی

     – غرفه های فیلم

اسکن و پرینت سه بعدی

نمونه سازی سریع و ساخت سریع توسط چاپگر سه بعدی

بسیاری از شرکت ها از چاپگرهای سه بعدی در فرآیند طراحی خود برای ایجاد نمونه های اولیه از اواخر دهه هفتاد استفاده کرده اند. استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای این اهداف ، نمونه سازی سریع نامیده می شود.

چرا از چاپگرهای سه بعدی برای نمونه سازی سریع استفاده می کنیم؟

به طور خلاصه: سریع و نسبتاً ارزان است. از ایده ، تا مدل سه بعدی گرفته تا نگه داشتن نمونه اولیه در دستان شما ، به جای هفته ها چند روز طول خواهد کشید. ایجاد حرکات آسانتر و ارزانتر است و به قالب ها یا ابزارهای گران قیمت احتیاج ندارید. علاوه بر نمونه سازی سریع ، از چاپ سه بعدی نیز برای تولید سریع استفاده می شود. ساخت سریع یک روش جدید برای تولید است که در آن، مشاغل از چاپگرهای سه بعدی برای تولید سفارشی کوتاه خود استفاده می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*