با ما در تماس باشید

021-55178292

پست الکترونیکی

info@jahan3d.com

ساخت اتاق قرنطینه کرونا با چاپ سه بعدی

چاپ سه بعدی در حال تغییر بسیاری از صنایع در سراسر جهان است که در این میان می توان از صنعت ساخت و ساز، به ویژه برای اماکن داخلی، اتاق های اختصاصی، اتاق های قرنطینه و …. نام برد که از این قاعده مستثنی نیست. در طول 5 سال گذشته، چاپ سه بعدی برای صنعت ساخت و ساز مهمتر شده است.

در سراسر جهان خانه های چاپی سه بعدی ، اتاق های قرنطینه ، دفتر ها، پل ، غرفه ، سازه های بزرگ ، پناهگاه ها و … وجود دارند. حتی با توجه به اینکه آن ها تنها برای چند سال است که روی کار آمده اند، اما امروزه مشاغل ساخت و ساز در حال انجام مفاهیم منحصر به فردی هستند که صنعت را به حرکت در می آورند.

پرینتر سه بعدی جهان 3d

اتاق های قرنطینه کرونا

با شیوع ویروسی جدید به نام کرونا در سراسر دنیا تمامی مردم و دولت ها به فکر کنترل این بیماری عفونی افتاده اند. ظهور یک بیماری عفونی جدید اغلب دولت ها را وادار می کند تا قرنطینه ها را در نظر بگیرند.

کمک به مردم برای محافظت از خود ، برای جلوگیری از شیوع بیماری های عفونی مانند  Covid-19، که هنوز هیچ واکسن یا درمانی برای آن ها وجود ندارد، ضروری است. اما همه نمی توانند توصیه هایی مانند عدم مراجعه به مدرسه یا محل کار و اجتناب از مکان هایی که دیگران در آن اجتماع  می کنند را رعایت کنند. پیروی از چنین توصیه هایی برای کارگرانی که در صورت عدم مراجعه به محل کار ، دستمزدی دریافت نمی کنند و یا برای افراد دارای مشاغل کم درآمد تقریبا غیر ممکن است.

استفاده از اتاق قرنطینه علاوه بر افرادی که دچار بیماری شده اند برای افرادی که در معرض بیماری قرار دارند، باعث می شود جلوی شیوع بی رویه بیماری گرفته شود. در این میان ساخت اتاق قرنطینه کرونا با چاپ سه بعدی یکی از بهترین راه حل هایی است که باید در نظر گرفته شود.

مزایای استفاده از اتاق های چاپی سه بعدی

سازگار با محیط زیست: خانه های چاپی سه بعدی با مواد ارگانیک و سازگار با محیط زیست ساخته می شوند. علاوه بر این ، برخی از پرینترهای سه بعدی خانگی از انرژی خورشیدی استفاده می کنند و میزان انتشار CO2 کمی دارند.

ارزان:ساخت انبوه چنین اتاق هایی با قیمتی مقرون به صرفه ممکن است. پرینترهای سه بعدی ساختمان ها می توانند مسکن و یا اتاقی ارزان قیمت تولید کنند و از این جهت کمک بزرگی به مردم مناطق فقیرنشین یا افرادی که بعد از بلایای طبیعی خانه ی خود را از دست داده اند، هستند. علاوه بر این امروزه این اتاق ها به عنوان اتاق های قرنطینه نیز می توانند در دسترس عموم قرار بگیرند.

دوره های ساخت و ساز کوتاه تر و کار آمدتر: به عنوان مثال ، اتاق های قرنطینه در این شرایط بحرانی به سرعت آماده شده و یا پناهگاه های چاپ سه بعدی می توانند برای قربانیان حوادث طبیعی مفید باشند. از آنجا که مواد به صورت سه بعدی چاپ می شوند ، دستگاه ها زباله کمتری تولید می کنند. همچنین ، چاپگرهای سه بعدی ساخت و ساز می توانند پایه و اساس خانه را در کمتر از چند روز به پایان برسانند ، در حالی که روش های ساخت سنتی چند هفته یا حتی چند ماه طول می کشد.

انعطاف پذیری طراحی: با یک پرینتر سه بعدی ساختمان ، می توان به راحتی دیوارهای خمیده و نمای منحصر به فردی ایجاد کرد.

اتاق های چاپ سه بعدی چه مدت دوام می آورند؟

از آنجا که اکثریت قریب به اتفاق خانه های چاپ سه بعدی از بتن ساخته می شوند، می توانند مدت زمان مناسبی را به سلامت پشت سر بگذارند. با نگهداری مناسب و سکونت مداوم ، هیچ دلیلی برای عدم ماندگاری آن ها وجود ندارد.

ماندگاری این نوع ساختمان ها نیز به اندازه ی خانه هایی که به روش های عادی ساخته می شوند، است. ممکن است تفاوت هایی باشد، اما بیشتر تخمین ها بر این اساس زده شده است که حداقل می توانند بین 50 تا 60 سال دوام داشته باشند.

فروش پرینتر سه بعدی

بهترین چاپگرهای سه بعدی ساخت و ساز اتاق ها چیست؟

یک پرینتر سه بعدی ساختمان، دستگاهی است که می تواند به صورت لایه به لایه (به عنوان مثال با ماده اولیه بتن) ، خانه ها و اتاق ها را بسازد. دستگاه چاپ بتن سه بعدی a.k.a. “Construction 4.0” یک فناوری چاپ سه بعدی مشابه با روشی است که پرینترهای سه بعدی FFF استفاده می کنند. مواد از نوع خمیر ، (در این حالت مواد بتونی یا خاکی) ، از طریق نازل در لایه ها فشار داده می شوند تا سازه  ها را به صورت سه بعدی چاپ کنند. چاپ سه بعدی در صنعت ساخت و ساز به صرفه جویی در وقت، تلاش و مواد در مقایسه با روش های سنتی ساخت و ساز کمک می کند.

فناوری چاپ سه بعدی اتاق های قرنطینه

چاپگرهای سه بعدی ساختمان از فناوری اکستروژن استفاده می کنند. بعضی از پرینترهای سه بعدی ساختمانی مانند چاپگرهای رومیزی فوق العاده (FFF / FDM) هستند ، در حالی که برخی دیگر از یک بازوی مکانیکی دوار تشکیل شده اند. در هر دو مورد ، از قطعات خمیری مانند بتن به عنوان رشته استفاده می شود. مواد از نازل مخصوص بیرون می آیند تا لایه های مورد نیاز تشکیل شود.

تفاوت بین خانه های چاپی سه بعدی و خانه های معمولی چاپ بتن سه بعدی باعث صرفه جویی در وقت و استفاده از مواد کمتری می شود و به کار دستی کمتری نیاز دارد. حتی خانه های چاپی سه بعدی از نمای بیرونی سخت تری نیز برخوردار هستند. خانه های چاپی سه بعدی به دلیل محدودیت حجم ساخت چاپگر 3 بعدی معمولا در ابعاد کوچکی ساخته می شوند. اما در ساخت اتاق های قرنطینه این ابعاد، ایده آل بوده و محدودیتی ایجاد نمی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*